641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
A fotó alapján nehéz megítélni (tehát elsősorban azt javasolnám, mutassák meg állatorvos kollégának), de szerintem az egy tumoros folyamat (bár így messziről még kullancsnak is tűnhet...).
A csókák közt ivari dimorfizmus nem jelentős, a nemek közt némi méretbeli különbség van. Az ilyen madarak ivari beazonosítását különféle DNS vizsgálati módszerek segítik. Magyarországon a csóka (Corvus monedula) eszmei értéke 50.000Ft, mentését, rehabilitációját szakmai szervezetek, állatkórházak végzik. Megjegyzendő- magánszemély általi tartása természetkárosításnak számít. A hazai madárfajok közül a dúvadnak minősülő szarka, szajkó és dolmányos varjú tartása lehetséges, az idevonatkozó előírások betartásával.
Állatpatikában kapható többféle készítmény, ami ivóvízbe, eleségbe keverhető és enzimatikusan gátolja a plakképződést a fogakon. Érdemes lenne kipróbálni őket.
Ha nem használja a lábát és fájdalmat jelez, akkor mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne röntgen- és ultrahangos vizsgálatra (legalább...).
A madár színe sárgaarcú, fahéjszárnyú égszínkék opalin. Azaz egy igen összetett színezetű mutáció. A színhez kötődően nem fehér, vagy barna a viaszbőr, mint a legtöbb tojónál, hanem kékes, ami később többé kevésbé kávébarnába fog váltani. Vagyis a madár, a viaszbőr színe, valamint a fej és csőrforma alapján tojónak tűnik.