641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Üdvözlöm! Könnyen lehet, hogy a tél beköszöntével -a hőmérséklet csökkenés miatt- alábbhagy az étvágy. Ennél a fajnál a meleg sem jó, az ideális hőmérséklet: 20-25 C. A bambuszsiklók kedvelik a párásabb környezetet is, ezért fontos, hogy minden nap permetezzük be állott vízzel alaposan a terráriumot. A cafatos vedlés is ezért történt, mert száraz volt a levegő valószínüleg. Illetve egy nagy itató tál is kell, amibe bele tud tekeregni! Szerintem ezeket betartva nem lesz gond!
A leírt tüneteket epilepszia is okozhatja de ez korántsem biztos.Javaslok egy laboratóriumi vérvizsgálatot az egyéb betegségek kizárása vagy megállapítása céljából.
Valóban lehet hogy rossz tapasztalatai voltak Lassan, sok türelemmel, biztatással, dicsérettel lehet megmutatni neki, hogy nincs mitől tartania, ehhez időre van szüksége
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.