641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Szerintem magától a szuritól nem (persze nem tudom, mit kapott pontosan, szóval a kezelő orvosa biztos jobban tudná...) Talán inkább a rendelőbe viteltől, meg a stressztől. A macskák nagyon "érzékenyek" tudnak lenni és gyakran sértve érzik magukat egy ilyen procedúra után.
A torok- és garatgyulladás kutyáknál sokszor hányással jár. Legtöbbször habos váladékot és néha az ételt is kihányja ilyenkor. Ha széklete van és nem hasmenéses, néhány nap alatt megszűnik a probléma. Ha a hányás nem szűnik meg, általános állapota is romlik, feltétlenül állatorvoshoz kell vinni a kutyát.
Az altatás és műtét stresszel jár, emiatt lehet rossz emléke az állatnak. Stressz sokféle tünetcsoportban jelentkezhet, csak vizelet-visszatartási problémát nem okoz, legalábbis nála valószínűleg nem… Microchip-beültetés nem okozhat gondot az állatnak, mivel ez egy nagyon kisméretű, szövetbarát anyag, és csak bőr alá van beültetve. Úgyhogy a gyakori vizelésnek és sok vízivásnak más oka lehet. Az állatkórházzal újból kellene beszélni és állatorvosnak megmutatni és megvizsgáltatni. Nem tanácsos keddig várni, mert addigra súlyosbodhat a dolog. Sok oka lehet a gyakori vizelésnek: a húgyhólyag fertőzéses gyulladásától kezdve a vesepanaszokig.
Ha jól van tartva (jó étrend, vitaminok, nyalósó, friss levegő, tisztaság, néha állatorvosi kontroll, parazita ellenes kezelések...), akkor kb. 14-15 évig is élhet.
Inkább a futást javasolnám a kutyussal. Kölyökkorától, fokozatosan szoktatva a sok sétához, futáshoz kifejezetten jó hatással lehet egy egészséges bulldog szervezetére. A biciklizés túl megterhelő lehet.