641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
- A domináns kutya mellé jobban át kellett volna gondolnia, hogy valóban kell-e egy másik kutya. - Már néhány hónappal korábban tenni kellett volna annak érdekében valamit, hogy a kutya dominanciája csökkenjen, - többek között ivartalaníttatni. - A két kutyát semleges környezetben kellett volna szocializációs tréninggel össze ismertetni, szoktatni. - A kennelbe zárás és az elkülönítés csak tovább rontja a helyzetet. - Csak fegyelmezéssel nem lehet a szocializációs hiányokat, a dominanciát és az esetleges túlzott terület-vagy személyvédelmi tüneteket megoldani. - Annak a jelenlegi helyzethez nem sok köze van, hogy korábban volt egy társa, úgyszintén a szomszéd kutyához való viszonynak sem. Használható és a kölyök kutya biztonságát garantáló tanácsokat csak az idős kutya testbeszédjeleinek valamint az adott helyszín ismeretének függvényében lehet adni. Hasonló helyzetmegoldásokkal kapcsolatosan még a szakkönyvek is, általános szinten oldalakon keresztül foglalkoznak, az esetleges specialitások figyelembevonása nélkül. Ajánlott minden további próbálkozást egy mind a két kutya számára semleges területen, esetlegesen más kutyák jelenlétében végezni.
Jellemző fiatal, ivarérés felé közeledő viselkedési tünet, hogy a kutya próbálgatja a vele közös élettérben / falkában élő társaknál erejét, ügyességét, rátermettségét és igyekszik a rangsorban egy magasabb szintre kerülni. Valószínűleg a testvérénél erre a kutya jelenleg jó esélyt lát ezért játékos harccal, próbálja ezt kifejezésre juttatni. Nem gondolom, hogy ez valóban agresszió lehet. Nagyon sok függ attól, hogy hogyan reagál a testvére. Csak a testvére etesse a kutyát úgy, hogy elősször imitálja mint, ha enne a tányérjából és csak akkor tegye le a kutya elé az ételt, ha az nyugodt állapotban vár. Csak a testvére játszon a kutyával és mindig ő nyerjen a játékban, majd zárja el a játékokat Lehetőleg a testvére vigye a kutyát sétálni. 2-3 hét alatt bizonyára megváltozik a testvére és a kutya viszonya.
Fokozott szomjúság (többet iszik és többet pisil a szokásosnál), fáradékonyság, szőrhullás, fénytelen szőr, korpa. Előrehaladott állapotban látási zavarok is előfordulhatnak. Súlyos esetben: hányás, kiszáradás, szapora légzés, eszméletvesztés. Vér- és vizeletminta laboratóriumi kielemzésével történik a betegség diagnosztizálása.
Sajnos nem tudok segíteni, mindenképpen mutassa meg a hörcsögbébit egy állatorvosnak, hátha egy személyes konzultáción többet tud mondani, mint én így látatlanban.
Lehet megfázás is, és komolyabb probléma a háttérben. A szegényes kórelőzményből még az állat kora sem derül ki, ezért tippelni is csak jelentős tévedésekkel lehetne. Mindenképpen keressen fel a környéken egy állatorvost.