641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Mivel a nyuszik kíváncsiak és szeretnek mindenfélét megkóstolni, ezért elég nehéz feladat. Az ecet szagát nem szeretik,de ezzel inkább a wc-re szoktatás oldható meg, mivel folyékony állaga miatt nehezen kenhető felületekre. Nekem rágás ellen az vált be,ha valami mást kínálok fel a nyuszinak. pl. wc papír karton gurigáját. Ezzel ugyanis nagyon jól el tudnak szórakozni.
A molli és sokkal inkább a xifó hímek hajlamosak olyan csipkelődésre, melynek során megsérülhet a guppik farokúszója - és egyéb nyugodtabb viselkedésű halaké egyaránt. Feltételezem a kérdés erre vonatkozott, egyébként a hím guppik is kergetik és csipkedik egymást, de ez nagyon ritkán eredményez sérülést.
Ha valóban gennyes folyamatról van szó, akkor ez nem gyerekjáték. A kötőhártya gyulladás ebben a korban gyakran nem önálló betegségként, hanem egyéb betegség kísérő tüneteként jelentkezik. A legjobb, ha sürgősen felkeresnek egy állatorvost a beteg állattal.
Sokszor előfordul, hogy a nőstény nem fogadja el a hímet. Ilyenkor pont azt lehet csinálni, amit leír: szétválasztani őket és később ismét megpróbálni. Természetesen lehet már egy rövid párzástól is vemhes. Ez az első héten nem látszik, lehet hogy később sem. Mivel nincs ezzel kapcsolatban semmi teendőnk, várni kell, hamar kiderül. Ha a szokásosnál többet van a fészekben, az már jó jel, de nem biztos.
Macskája teljesen kimerült a párzási konkurencia harcokba. Fiatal, kandúr macskák esetében ez közismert jelenség. 1-2 nap alatt szervezete regenerálódik és vissza áll a normális élete.