641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Amennyiben nincs közük rendszeres torzsalkodás, úgy nyugodtan együtt tarthat két hímet. Ha két tojót próbálna egy kalitkában tartani, úgy sokkal nagyobb esélye lenne a veszekedéseknek.
Az odú látványa serkenti a költésre való hajlamot, de ha nagyon "tavaszt érez" a tojó, akár a kalitka sarkában is tojást rakhat.
Elég rosszul hangzik. Sajnos nem sokat tehet. Természetesen állatorvosnak meg kell mutatni, de nem valószínű hogy tud segíteni.
Első ellésnél előfordulhat, hogy az anyai ösztönök nem teljesen alakulnak ki, ha van az anyának teje, a kicsik nem maradhatnak táplálék nélkül, vagy meg kell próbálni összezárni a kicsikkel, és figyelni szoptat-e, ha nem fejni kell, vagy tejpótló tápszerrel szemcseppentővel etetni a kicsiket.
Valószínűbb,hogy egy tályogról van szó. Ha rovarcsípés,az másnapra akár el is múlik teljesen. Ellenkező esetben vigye állatorvosához,aki ki fogja tisztítani a tályogot,és szépen gyógyulni fog.