641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Nagyon sajnálom, ami történt! Minden altatással járó beavatkozásnak (nagy) kockázata van. Ez fokozottan érvényes a kis testtömegű rágcsálókra és madarakra, aminek oka a kis testméret és a fokozott sokk- és stresszérzékenység! Az is előfordulhat, hogy ébredezés közben a fellépő műtéti fájdalom miatt (ez szintén sokkos állapotot idézhet elő) pusztul el. A "rutinműtét" kifejezés magára a műtéti technikára érvényes, de az altatás kockázatával szinte mindig (minden állatnál) számolni kell, még a korszerű altatószerek mellett is.
Nagyon sajnálom, ami történt! Biztos, hogy hiányzik a malacnak a barátja, hiszen hosszú időt tölthettek együtt, megszokták és megszerették egymást. A tengerimalac is "szociálisan érzékeny" állat, szüksége van a társas kapcsolatokra (emberrel, állattal egyaránt). Azt javasolnám, hogy kis idő elteltével lehetne venni mellé egy társat, akivel lassan, fokozatosan kellene összeismertetni.
Nagyon sajnálom, ami történt. Minden állat esetében igaz, hogy új jövevényt fokozatosan célszerű szoktatni a korábban már meglévő társakhoz. A tengerimalac érzékeny, társas lény és biztos nem tesz jót neki, ha folyamatosan "veszekednie" kell valakivel és nem tud elmenekülni! Azt azonban, hogy pontosan mi okozhatta a malac halálát, így a távolból nem lehet megmondani.
A felpuffadás mindig nagyon veszélyes tengerimalacoknál és sajnos gyakran előfordul. Idejében kezdett kezelés segíthet rajta. Mivel ugyanazt a takarmányt kapja folyamatosan, nem lehet így a távolból megmondani, hogy pontosan mi okozhatta a problémát. A kezelő állatorvosa biztosan több és pontosabb információt tud nyújtani ez ügyben.
Látatlanban ezt nehéz megmondani. Javaslom, hogy mutassa meg az ellátó állatorvosnak. Ha továbbra sem javulna a malacka állapota, bejelentkezés után keressen fel a SanaVet rendelőben.