641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Üdvözlöm! A hím a nőstény elutasítása miatt ingerült! Azt javaslom, hogy teleltesse őket! Ne etesse őket két hétig, majd langyos vízben úsztassa meg őket, hogy a bél tartalom teljesen kiürüljön. Ezután sötét helyen egy medencében (üveg, műanyag) néhány cm vízben kell őket betenni -lehetőleg külön- és két hónapig nyugalomban hagyni őket! Hetente kell őket ellenőrizni, ha bármilyen rendellenességet tapasztal, akkor a teleltetést azonnal abba kell hagyni! Az ébredést fokozatosan kell csinálni, hogy ne hirtelen kerüljön melegbe. A folyamat 1 hétig tartson, majd további két hét múlva kínálja meg őket élelemmel, mert az emésztő enzimek később indulnak be. Az etetés után meg lehet próbálni a párzást! Szerintem sikerülni fog!
Látatlanban, vizsgálat nélkül nagyon nehéz egy ilyen esetről véleményt mondani, mert a leírás nem ad választ egy sor olyan kérdésre, aminek fontos szerepe van (vagy lehet) a megítélésben. Ezért mindenképpen azt tudom csak ajánlani, hogy mielőbb mutassák meg a cicájukat egy állatorvosnak, aki majd megvizsgálja, ha kell, elvégez kiegészítő vizsgálatokat (pl. megröntgenezi a lábát) és ennek alapján talán tud majd valami érdemlegeset mondani.
A kutyák 3 és 6 hónapos koruk között leváltják a tejfogaikat, ezen belül is a legfeltűnőbb a szemfogak váltása (6 hónaposan). Ami a sántikálást illeti, mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Valószínűleg a szuka kutya ivarérettségével járó dominanciája és az új környezet együttes hatására alakult ki ez a helyzet. - Két külön kutyaház kellene. - Valóban a rangsorral összefüggésben kellene kezelni a dolgot, ami két ilyen kutya esetében megfelelő tapasztalatot és erönlétet igényel. - Érdemes lenne a szuka kutya ivartalanításával legalább a szaxuális dominancia hormonális hajlamát kiiktatni. - A szuka kutyát a terrorizáló, nemkívánatos megnyilvánulásaiban következetesen, azonnal mindig meg kellene szakítani és valamilyen módon büntetni.
Én azt gondolom, hogy az internetes tanácskérés helyett ezt a cicát el kellene vinni állatorvoshoz. És ha a másik kettőn is mutatkoznak tünetek, akkor azokat is. Ennél többet nem nagyon tehet.