641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Sajnos ennyi tünet nemelég a diagnózishoz. Az egyszerű gyomorhuruttól a veseelégtelenségig sok minden lehet. Mindenképp vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
- Igen tarthatják, de a pórázt elrágja, - nem véletlenül terjedt el a múlt évezredben a fém láncon/dróton tartott kutyatartás, - amelyrő az utóbbi évtizedekben már tudjuk hogy mennyit ártott ennek az állatfajnak és mennyire értelmetlen. Minek ? Milyen célból ? Miért van az a kutya ott ahol nem tudják számára biztosítani a fajnak megfelelő tartási körülményeket ? - Az ivartalanítás a szexuális dominanciát csökkenti, a többi dominacia területre nincs hatással, az elmaradt szocializációt, nevelést, ember/kutya kapcsolat és élettér kötődést szintén nem pótolja. - A két megoldás közül egyik sem igazán jó és ideális. - A kutya akkor lenne igazán boldog ha fajnak megfelelő tartási körülményeket tudnának neki biztosítani olyan embertársai akik biztosítják a szükségleteit.
Kedves Gazdi! Nem kell kétségbe esni, csak el kell vinni állatorvoshoz. Ő fog segíteni! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv