641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Rágcsálók esetében (de mondhatni, az összes állatnál) szinte minden betegség hasonló tünetekkel kezdődik (kedvetlen, étvágytalan, fénytelen a szőre). Ebből az következik, hogy csak akkor lehet közelebbit mondani azzal kapcsolatban, hogy mi baja lehet az állatnak, ha megvizsgálja egy állatorvos. Így kezelésére is sor kerülhet és esélyt kap a gyógyulásra.
Ha együtt tartják őket és az anya mind a kettő apával párzott 12 órán belül, akkor lehetséges.
Nem hinném, hogy bármi baja lenne! Egyszerűen ilyen, így viselkedik, ilyen rossz szokást vett fel. Elképzelhető, hogy valamiféle rossz élmény miatt próbál karmolással védekezni a simogatás ellen. Sok türelemmel és kedves bánásmóddal hosszú idő alatt meg lehet próbálni leszoktatni erről a viselkedésről.
Azonnal forduljon állatorvoshoz! (A balesetnek sok következménye lehet, mindenekelőtt pl. el is vérezhet a kutyája.)
1. A nyöszörgés ilyen fiatal korban még teljesen normális, idővel meg fog jönni az ugatós hangja is! Az ijedősség és félénkség is teljesen természetes. 2. Kb. 3-4 hónapos korig tényleg nem szabad sétáltatni, illetve egész pontosan addig, amíg nincsenek meg a megfelelő védőoltásai. Ennek részleteit az állatorvosával kell megbeszélnie. 3. A házi koszt is megfelel, főleg ha változatos az étrend. Kutyatáppal viszont jóval egyszerűbb etetni. 4. Érdemes beszerezni egy, a kutyák tartásáról szóló könyvet, ami nagy segítséget jelent egy kezdő kutyásnak.