641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
Ha csak a karom hiányozna akkor igen, de az ilyen esetek többségében az ujjpercek is sérülnek, így a csonkolt ujjon már nem nő karom.
Amit leírt, abból csak az tűnik biztosnak, hogy erősen vérszegény lehet a cicája. De az már erősen kétséges, hogy az Ön diagnózisa helyíes-e, ugyanis nem csak a patkányméreg okozhat ilyen vérszegénységet, hanem egy sor más betegség is, köztük vannak fertőzőek is. Jó lenne a cicát a házilagos próbálkozások helyett mielőbb állatorvoshoz vinni (persze nem ahhoz, aki nem foglalkozik vele), és alaposan megvizsgáltatni (leginkább pl. egy vérvizsgálat lenne szükséges). Talán még nem késő, és lehet segíteni rajta!
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Szamos oka lehet a Konrad Lorenz által leírt "kalitkás elhülyülés"-től ( a kalitban tartott madár "elfelejt" repülni) kezdve az idegrendszeri tüneten át a kóros elhízásig. Pontos diagnózis érdekében javaslom állatorvos felkeresését.