6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Kedves Gazdi! Az ékszerteknős helyes táplálásáról itt olvashat >> Egészen kis teknősöket akár naponta is meg lehet kínálni, a 10-20 cm-es teknősöket heti 3-4 alkalommal lehet etetni, míg az egészen nagyokat akár heti 2-3 alkalomra is szoktathatjuk. A teknősök alkalmanként annyit kapjanak enni amennyit jóizűen megesznek. A jóízűen azt jelenti, hogy amikor elkezdi a teknős cafatolni a halat, már nem nyeli le egyből hanem "nyámnyog" rajta, akkor kell abbahagyni...addig tartott a "jóizüen megeszi" kategória...
Ha a hasüregben folyadék van, abból mintát kellene venni, mert valóban lehet májbetegség, de egyéb más is a háttérben( pl. szívelégtelenség, de gyakrabban daganatos megbetegedések). Ha a mintát és vele együtt egy vérmintát is beküldik laborvizsgálatra, a diagnózis alapján megfelelő kezelést tudnak végezni.
Kedves Olvasónk! Sajnos nem túl jó minőségű a kép, ezért csak abban tudunk segíteni, hogy hoygan állapítsa meg az ivarát: A nemek megkülönböztetése igen egyszerű: a hímek jóval színesebbek és kisebbek a nőstényeknél. Ezen kívül a hím még rendelkezik az elevenszülő halakra jellemző gonopódiummal (párzószervvé módusult farok alatti úszó) is.
A probléma összefügghet a műtéttel (bár erre kicsi az esély), de okozhatja más is. Szükség lenne hasi ultrahangos (húgyhólyag/vesekő/tumor?), vér- és vizeletvizsgálatra (megbízható laborral) is. Ha ezek egyértelmű elváltozásra utalnak, akkor ez alapján kell folytatni a kezelést, amíg a leletek nem érkeznek meg, addig tabletta formájában fluorokinilonok (enro-, ciprofloxacin stb.) adását javasolnám. Végül pedig, ha ezek után se javulna a cicus állapota, a diagnosztikai hasfeltárás válhat szükségessé.
Kedves Gazdi! Javasolnám, hogy vigye el a malackát egy másik állatorvoshoz, vagy kérjen még egy alapos kivizsgálást a malackánál. Az nem normális, hogy az állat túrja az ételt, de magától nem tud enni. Ha más szervi baja lenne pl. bélrendszeri vagy megfázás, nem túrná az ennivalót, mert alapból étvágytalan lenne, ezért továbbra is a szájában keresném a probléma forrását. A metszőfogak rövidítése, ha az lett volna a gond, megoldotta volna a dolgot, újra magától enne. Nem csak fogtúlnövés lehet, hanem ínygyulladás, vagy tályog (pl belül megszúrta valami toklász az ínyét), ha a száraz táppal van gond, még esetleg állkapocssérülés. Amíg a malacka eleven és próbál magától enni, jó eséllyel kezelhető a problémája, ki kell deríteni, mi okozza. Otthon óvatosan meg lehet nézni a metszőfogak környékét, hogy milyen színű az íny, rózsaszínes, vagy gyulladt piros. A fogak körül ha fehéres lepedék van, az nem lepedék, hanem kórokozók megtelepedtek a szájában (szájpenész jellegű), ha ilyen tapasztal, feltétlen nézesse meg még egyszer állatorvossal. Illetve ha kis falatokat be tud venni a malac, de kiszórja a felét rágás közben, az a hátsó fogak túlnövésének a jele. Amíg magától nem eszik a malacka, szükséges fecskendőből etetni, mert ha kevesebb tápanyaghoz jut, mint kellene, ettől gyengül le és felborul az emésztése. Napközben ha nem megoldható a fecsiztetés, zöld füvet, búzafüvet, reszelt zöldséget lehet neki otthon hagyni, ebből remélhetőleg magától is eszik, és esti, kora reggeli időpontokra belőni a fecskendős etetést legalább 4-szer naponta. A fecskendős etetés 3-4 hétig is eltarthat pl. állkapocssérülésnél: amíg ezzel a kondíciója fenntartható, nem szabad abbahagyni. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő