6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
A kutya a táplálkozással energiát juttat a szervezetébe amit az ugrálással, futkosással és egyéb aktivitásokkal felhasznál. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt a táplálékkal bevitt és a felhasznált energia mennyiség között. Jelen esetben meg kell emelni a táplálék kalória tartalmát,vagyis jó minőségű és nagy energia tartalmú táppal vagy házi koszttal kell etetni.Persze az egyensúly a mozgás korlátozásával is helyre állítható,de gondolom itt nem ez a cél. Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Valószínűleg macskanátha, antibiotikumos kezelésre van szüksége, vigyék állatorvoshoz. A fekete tea édes kevés lesz... A macskanátha minél tovább húzódik, annál több szövodménnyel lehet számolni késobb. A vírust a szervezet maga küzdi le (bár egyes betegségek ellen kapható már szérum is), a másodlagos bakteriális fertozések ellen használunk szisztémás (injekció, tabletta ) antibiotikumot, 5-7 napig kúra szeruen. Mi az a macskanátha? >> Minden, amit a macskanátháról tudni kell >>
Ezt a kérdést legelső sorban is azzal az állatorvos kollégával kellene vagy lehetne megbeszélni, akihez oly gyakran vissza kell járniuk. Biztosan fog tudni ajánlani immunerősítő készítményeket (van belőlük jó néhány).
Kedves Gazdi, ezt látatlanban nem igazán lehet megmondani, elképzelhető, hogy allergiás a kutyaszőrre, de biztosat csak allergiavizsgálat után lehetne mondani.
Kedves Franciska! A képek alapján csak annyit lehet megállapítani, hogy a madár legalább 1 éves, de még nem annyira öreg, hogy a viaszbőre rücskös, töredezett, elváltozott színű(hormonális változások jele), lába pikkelyes, ráncos lenne. Tehát valahol 1 és 10 év közötti, de akár jó kondícióban lévő idősebb madár is lehet.