6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Kedves Gazdi! Hányás számtalan okból kialakulhat, lehet fertőző (vírusos, bakteriális, parazitás, gombás) illetve nem fertőző probléma (primer gyomormegbetegedés, bél illetve hasnyálmirigyproblémák, stb.) is a háttérben. A leírt tünetek súlyos próblémára is utalhatnak, sürgősen vigye el kutyáját állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A Ledum ilyen adagolás mellett nem okozhat akaratlan vizeletürítést. Azonban, ha a Ledum ún. gyógyszerképe közel áll a kutyus ún. alkati szerének képéhez, akkor beindíthat - különösen magas potenciában - olyan folyamatokat, mely az állat alkati adottságainál fogva az ő leggyengébb területeit harmonizálja. Ha ez adott esetben a vizelettartás, akkor akár igaz is lehet, hogy van összefüggés a szer beadása, és az akaratlan vizeletürítés között, - de ez biztos, hogy nem ártó hatás, és nem fog megmaradni. Ugyanez vonatkozik a másik kutyusra a Phosphorral kapcsolatban, ami után epilepsziás görcse lett. Biztosat csak akkor tudnék mondani, ha megismerném mindkét kutyus alkati tulajdonságait. Ha további kérdései lennének a kutyusokkal kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Frontline spray-vel nyugodtan lefújhatja, Spot On cseppet ráteheti, természetesen vigyázva, hogy a sebet ne érje.
Bár ezt a képletet legalább látni, tapintani kellene, hogy pontosabbat lehessen mondani (a legjobb egy cytológia lenne), de így első pillantásra egy histiocytomának tűnik..., aminek megoldása műtéti...
Kedves Gazdi! Leírása alapján nem igazán tudom még a probléma jellegét sem beazonosítani, így annyit tudok tanácsolni, hogy ha az állat általános állapotában nem történt változás, sürgősségi ellátást nem valószínű, hogy igényel a dolog. Hazatérve mihamarabb javasolt az állatorvosi kontroll. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő