6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Ha megszökik a kutya: A kiváltó okot kell megszüntetni. A kutyák rendszerint azért szöknek meg, mert a kinti világ érdekes és jó. Lehet büntetni, amikor kimegy, de ez a megoldás azért nem igazán jó, mert a kutya ilyenkor valószínűleg rendszeresen jó élményben részesül és erről csak úgy szoktatható le, ha az esetek 100%-ában büntetjük. Ha csak néha kapjuk rajta, néha viszont nem (pl. amikor nem vagyunk otthon), akkor a kutya újra és újra meg fogja próbálni. A kutya ezen szokásán változtathatunk, ha rendszeresen elvisszük sétálni és alaposan lefárasztjuk. Attól, hogy a kutyánk kertben él, ugyanúgy szüksége van a kinti környezetre. Azonban a legegyszerűbb megoldás (és legköltségesebb is): erősítsük meg a kerítést, oly módon, hogy a kutya ne tudjon kimenni és gyakran sétáltassuk! Bővebben itt olvashat a szökésről >> Hogyan legyek falkavezér? >>
Mindenképpen vagy kamillás lemosás vagy lehet kapni szemcseppet (Zoomed Teknős szemcsepp - más hüllőknek is javallott) Lehet, hogy megsértette az agáma, vagy a talajnak használt homok ment bele. Ha egy hét alatt nem javul, mindenképpen érdemes orvoshoz vinni.
Szia! Igen a nyusziknál nagyon gyorsan valóban pillanatok alatt megvan a "baj", elég ha egy percre nem figyelsz. a nyusziknál pár másodperc elég a párzásra. A fiókákat nem lehet "elhajtani" ha megtörtént a fogamzás. 30 nap múlva kell jelentkeznie az ellésnek, amit megelőz- van ahol pár nappal van ahol csak órákkal a fészeképítés az anya részéről. Sajnos az hogy vemhes e a nyuszi nagyon nehéz ,megállapítani. 2-3 hetesen már talán kitapinthatóak a magzatok, de ezt szakember vagy hozzáértő tudja pontosan és fájdalom mentesen megállapítani, mert a magzatok könnyen összetéveszthetőek a bélszakaszban levő bélsárgolyókkal tapintásra. Van egy másik módszer ami többnyire "beválik". a fogamzás után 2 héttel tedd be az anyát a bakhoz, ha elutasítóan viselkedik támad hangosan toppogat vagy netán menekül a bak elől akkor nagy valószínűséggel vemhes. Előfordulhat hogy ez a másik nőstény felé is mutatkozni fog, verekedés vagy menekülés formájában. ezért ha gyanús hogy vemhes a nyuszi akkor külön ketrecbe kell őt tenni.
Kedves Gazdi! A bőrgyulladásnak számtalan oka lehet. A cicát el kell vinni állatorvoshoz, ott megállapítják a baj okát és előírják a megfelelő gyógykezelést, amitől a cica hamarosan meg fog gyógyulni. Dr. Szaniszló Ferenc
Kaphatnék kimondottan állatgyógyászati immunerősítők. Nem sorolom fel őket, állatpatikában fognak segíteni