6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Állatorvosnak meg kell mutatni
Kedves Gazdi! Mennyi idős a cica? Kiscicáknál gyakori az ún. macskanátha, melynek tipikus tünete a szemgyulladás, de ez gyógyítható betegség- érdemes lenne megnézetnie állatorvossal, hátha még menthető a cica látása. Amennyiben nem, akkor sem kell csüggedni, a cicák nagyon jól alkalmazkodnak akkor is, ha csak egyik szemükkel látnak, amennyben azzal minden rendben, teljes életet élhetnek, ha más gond nincs, az egyensúlyérzékelést, stb. ez nem zavarja! Üdvözlettel,
Kedves Anna! A kék spangle hím lábán a tünetet okozhatja köszvény is, ami mozgáshiány + magas fehérjebevitel következménye lehet, de lehet talpfekély is. A vékony, gyalult, ülőrúdként árult botok lehet, hogy a vásárló számára esztétikusabbak, de a madarak számára kevésbé megfelelők. Az ülőrúd optimális vastagsága úgy mérhető le, hogy a madár lábujjaival 1/3, legfeljebb 2/3 átmérőig éri át. Legjobb a természetes, kérges faág. Érdemes az egyik ülőrudat a kisebb, a másikat a nagyobb méretben elkészíteni, így jobban tornázik a madár lába. Köszvény esetén a fehérjebevitel minimalizálása,, "A" vitamin, multivitamin kiegészítés, az ivóvízben rendszeres almaecet itatás enyhítheti a tüneteket. A pontos diagnózisért érdemes állatorvoshoz fordulni.
Tisztelt Tulajdonos! Ha a RTG alapján elszakadtak az érintett végtagnál az inak, akkor az alapvetően és mindenképp csak műtéttel állítható helyre.Természetesen mellette a sérülésből adódóan lehetnek gyulladásos reakciók, de ha régebb óta nem gyógyul kezelésre, javasolt a sérült területről mintát venni baktrérium tenyésztésre és ennek eredménye alapján célzottan kezelni tovább. A kettő dolog független egymástól, de abban az értelemben mégsem, hogy amíg a gyulladás fennáll, addig a műtét sem végezhető el. Remélem tudtam segíteni!
Tisztelt Tulajdonos! Hátsó lábára, hirtelen jelentkező fájdalom hátterében elég sok minden lehet a kutyusnak, így látatlanban csak a leggyakoribb dolgokat tudnám felsorolni, amire én gondolok: térszalag szakadás, térdkalácsficam, csípőprobléma (ficam, dysplasia, egyéb). Mindenképp állatorvoshoz, lehetőseg olyan kollégához vigyék el, aki ortopdiában jártas, tapasztalt. Fájdalomcsillapításba szintén állatorvos segítségét kérje, mert az emberi gyógyszerek nem használhatóak zömében, sőt ártalmasak lehetnek a mellékhatások miatt (hányás, gyomorfekély, egyéb!!!) Dr. Fux Attila