6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Léteznek ilyen termékek. Ezekhez az állatpatikákban és a szakboltokban lehet hozzájutni és tanácsot is ott lehet kérni a termékekről. Pasztaként, száraz jutalomfalatként adható változatokban is léteznek.
Lehetséges, hogy a vedlés miatt pusztult el, de azért sok más oka is lehetett, tekintve, hogy nem könnyű rákokat tartani, mert nehéz a természetesnek megfelelő környezetet és ellátást biztosítani számukra!
A teknősök az aquaterráriumukat saját territóriumként értékelik, ezért megvan az esélye annak, hogy az új jövevényt betolakodóknak tekintik, és valóban "bántani" fogják. A táplálással kapcsolatosan bővebb felvilágosítást találhatsz a www.teknos.hu weboldalon.
Ilyen és ehhez hasonló esetekben az állat neurotikus állapotban van és nagyon nehéz használható tanácsot adni. Az állatpatikákban és az állatorvosoknál kapható egy feromontartalmú, konnektorba helyezve párologtatható szer, ami teljesen ártalmatlan és sok esetben jó eredménnyel kecsegtet. Ez az Önök segítségére lehet, ha kellő ideig használják.
Az ivartalanítás után a hím állatok "kanos" viselkedése általában alább marad. Ez azt jelenti, hogy legtöbbször nem érdekli őket a párzás és velejáró a terület- és a megszerzett nőstény egyedek védéséért vívott harcokban sem vesznek részt. Ritkán lehetnek kívételek. De én azt tanácsolnám, hogy vizsgáltassa ki alaposan a macskáját, mert lehet az is, hogy rejtetthere miatt ott maradt a lágyékban vagy valahol a hasüregében az egyik heréje. Emiatt lehetnek ennyire "kandúros" viselkedések nála.