6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Őszinte leszek! Én magam nem nagyon értek a madarakhoz, így a válaszom alapvetően inkább csak segítő szándékú. Egy pár napig tartó hasmenés alapvetően még nem ok arra, hogy totális kivizsgálást kezdjenek el végigcsinálni, mert majdnem biztos hogy a vizsgálatok egy része teljesen felesleges lesz, és feleslegesen terheli a madarat is, meg a pénztárcájukat is. Az, hogy a bélsárban gombákat találtak, közel sem biztos, hogy az oka a hasmenésnek (de persze lehet az is). Viszont, lehet, hogy ezek csak a felborult bélflóra egyensúly miatt szaporodtak el, ami gyakori amikor hasmenés alakul ki. Így azt sem igazán javasolnám, hogy rögvest gombaölő gyógyszerekkel bombázzák a bélcsatornáját. Én inkább egy 2-3 napig tartó diétát javasolnék elsőre, aztán ha erre sem mutatkozik javulás, akkor madár specialista állatorvost keresnék, és neki mutatnám meg a madarat. Ahhoz ugyanis, hogy rá lehessen jönni a baj okára, sok-sok tapasztalat kell az állatorvostól is!
A táplálék visszaöklendezése jelenthetne etetési, nevelési ingert is, de a borzolt tollazattal együttes tünet inkább begygyulladásra utal. Mindenképp állatorvost kellene felkeresni, valószínűleg antibiotikumos kezeléssel gyógyítható.
Kedves Gazdi! Az Ön kutyusának problémájára is léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia vagy a fitoterápia. Bár a leírás alapján sajnos már igen csak előrehaladott állapotban lehet a betegsége, ílyenkor nagyon nehéz, sokszor már nem is lehet javulást elérni. Sajnálom, hogy nem előbb keresett meg ...! Visszatérve a homeopátiára, ez a gyógymód is a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. MIelőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése
Legegyszerűbben humán felhasználásra készült silymarin készítményt lehetne felhasználni, darált, vagy porított formában. A teljes állománynak elég 10mg hatóanyagot, illetve 200mg máriatövis őrleményt számítani, amit a lágyeleséghez keverve kellene adagolni legalább két hétig, de akár egy hónapig is. Bár megjegyzem ezzel még nem derítettük ki a májkárosodás okát. Ez méreganyag, valószínűleg toxin lehet. Amíg nincs meg az okozó, hiába a kezelés. További vizsgálatokra lehet még szükség nemcsak a madár/hulla, de a takarmány szintjén is. Ha van madarakhoz értő szakirányú állatorvosa, konzultáljon vele, de írhat magánüzenetet nekem is a madarkert@madarkert.hu emailcímre, hogy közelebb kerüljön a megoldáshoz. A leggyakoribb papagájbetegségek
Én tovább csökkenteném az adagot. Nem a jelenlegi súlyra kell adagolni a tápot, hanem a normál súlyra. Egy átlagos macska 4 kg. Hogyan fogyaszd le túlsúlyos kedvenced? Mi a teendő, ha túlsúlyos a szobacica? Mivel etessük a kövér macskát?