6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
A "szagnak" több oka is lehet, mivel nem adott pontos leírást, csak tippelni tudok. Általában valamilyen kifolyás vagy váladék okozza. Előfordulhat, hogy vetélés vagy gennyes méhgyulladás van a kifolyás hátterében. Az állatok ilyenkor sokat tisztogatják magukat, ennek ellenére érezhet némi édeskés szagot. Ebben az esetben állatorvoshoz kell fordulni. Hosszú szőrű hörcsögöknél figyelni kell a végbéltájék tisztán tartására, a hígabb széklet ugyanis a szőrre ragadva dugót képezhet a végbélnyílás előtt és lehetetlenné teszi a székletürítést. Ebből is eredhet az állatok "szaga", ezért célszerű a végbél körüli hosszú szőröket lenyírni.
A leírásból arra következtetek, hogy tényleg el van dugulva a görény orra. Ezt nem csak gyulladás, megfázás okozhatja. Hasonló tüsszögést-prüszkölést válthat ki az orrjáratban elakadt idegen test (pl. felszippantott játék, szalmaszál, toklász), továbbá okozhatja a túlságosan poros macskaalom vagy széna. Azt javaslom, mindenképpen győződjön meg arról, hogy pormentes az állat alomanyaga, esetleg cserélje ki (pl. bentonit macskaalmot szilikagélesre). Ha a tünetek ennek ellenére sem szűnnek, mindenképpen keresse fel állatorvosát.
A malac lábán lévő dudorról látatlanban nem sokat tudok mondani. Lehet jóindulatú szövetszaporulat, esetleg felfekvés, de előfordulhat az is, hogy rosszindulatú daganatról van szó. A dudorral kapcsolatban azt javaslom, keresse fel állatorvosát, aki eltávolítja a duzzanatot, vagy citológiai mintavétel után eldönti jó- vagy rosszindulatú-e a "dudor". A malac bőre valóban kiszáradhat a fürdetéstől, különösen, ha túl erős vagy nem megfelelő sampont használt. Ilyenkor fehéressé, korpássá válik az állat bőre, s ez leginkább a szőrmentes helyeken látszik (fülén, orrán). A bőr idővel visszanyeri rugalmasságát, de ez a folyamat gyorsítható bőrregeneráló készítményekkel (pl. Dermoscent rácsepegtető oldat), amit szintén állatorvosától szerezhet be.
Egy egész továbbképzésre szóló kérdéssorozatot tett fel, igyekszem válaszolni, de javaslom, hogy olvasson utána a témának szakkönyvekben, és ne a laikusok meggyőző tanácsait fogadja meg. A miniatűr kutyák általában akkor kerülnek veszélybe, ha jelentősen nagyobb termetű kannal pároztatják őket, és ilyenkor abszolút nagy magzatok alakulnak ki, amelyek nehézellést okozhatnak. A vemhesség alatt nem szabad kalciumkiegészítést adni, mert "elkényelmesedik" a mellékpajzsmirigy, és a tejelés alatt, amikor igazán hirtelen nagy mennyiségű kalciumot kell mobilizálnia, illetve felszívnia, erre nem lesz képes. Ugyanakkor a tejelés alatt már kötelező kiegészítő Ca-Phosphor készítményt adni, (pl. Cal-D-phos tbl.). Ellés után 24 óran belül tessék elvinni ultrahangvizsgálatra a kutyát, hogy megvizsgálják a méhét, nem maradt-e benne magzat.
Ha ismételten ivarzási tüneteket okoz, akkor biztos, hogy maradt benne működő petefészekdarab. Újabb műtét javasolt, ha végleg meg szeretné oldani a problémát!