6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Ezt nem lehet senkinek Ön helyett eldönteni! Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. Elsősorban azt kell figyelembe vennie, hogy Önnek milyen céllal kell a kutya, és milyen tartási körülményeket tud számára biztosítani ? Olyan szakmai értekezésbe itt nem kívánok belemenni, hogy valójában mi a "fajtatiszta" definíciója.
Felnőtt, ivarérett királypitonok, de egyéb kígyók esetén is gyakran jelentkező probléma télen az étvágytalanság. Ez egészséges állat esetén általában természetes és nem betegség jele. Fogságban tartott hüllők a legtöbb esetben nem teljesen mesterséges körülmények között élnek és a kinti környezeti tényezők is hatással vannak rájuk. Ilyen az ablakon beszűrődő fény mennyisége, légnyomásváltozás frontok idején, lakás hőmérséklete (pl. távfűtés), stb. A kígyók a számukra kedvezőtlen időszak alatt aktivitásukat mérséklik, kevesebbet mozognak, sokszor csökkentik vagy be is szüntetik a táplálkozást. Ez egészen a jobb idő beáltáig szokott eltartani. Amennyiben ezen változtatni szeretnénk, úgy mesterségesen kell az ideális (aktív időszak) körülményeit biztosítani (hőmérséklet, esetleg páratartalom emelése, megvilágított órák száma, stb.) A képen látható kígyó általános állapota jónak tűnik, de ezt biztosan megmondani fénykép alapján nem lehet. Amennyiben kétségei vannak a kígyó általános állapotát illetően javasolt egy hozzáértő állatorvosnak megmutatni. Érdemes megjegyezni, hogy a téli pihenő alatt a szervezet védekező működése is csökken és ilyenkor a különféle betegségek iránt is fogékonyabbak lehetnek.
Látatlanban nehéz ezt megállapítani,de ha semmilyen tünetet nem okoz akkor talán nem is kell különösebben foglalkozni vele. Minden esetre egy helyi vérkeringési zavar következménye lehet, ami minden külső beavatkozás nélkül is elmúlhat. De ha nem múlna el, feltétlenül mutassa meg egy állatorvosnak!
8 hónapos korban ivartalanítani a kan kutyust már lehetséges, de ha viselkedésbeli vagy egyéb okok nem indokolják, akkor felesleges. Ha a későbbiekben szökős, vagy elviselhetetlen mértékben kanos lesz, akkor javasolt a műtét (ebben az esetben minél előbb). Idős korban a nemi szerveket érintő betegségek, daganatos elváltozások (prostata megnagyobbodás, tumor, heredaganat) kialakulási esélyének csökkentése érdekében javasolt a műtét. Hátulütők? Ivartalanítás után előfordulhat, hogy inaktívabb lesz a kedvence, ami a vezethet elhízáshoz (ez ritka). Egyenlőre szerintem várjon még a műtéttel. :)
Emberi érzelmet kifejezve amit Ön ´bosszú´-nak nevez, az valójában a kutya részéről egy ürülékkel kifejezett jelölés. Valamiért a kutya azt a helyet meg akarja jelölni. Az okok pontos felderítéséhez ismerni kell a tartási körülményeket és a kutya adatait, esetleg megfigyelni a férje és a kutya közötti kommunikációt. A büntetés és a szidás csak akkor eredményes, ha a cselekvés pillanatában tetten érte az állatot.