6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
Házi koszt esetén naponta 5 db tablettát (1 db/5kg) is lehet adni neki, majd ezt növelni kell az aktuális testsúlynak megfelelően.
A megfelelően féregtelenített, bolhátalanított kutya semmiféle veszélyt nem jelent a kismamára. Természetesen az általános higiénia szabályait be kell tartani.
Ez sajnos olyan kérdés, amit látatlanban nem lehet megválaszolni. Az ilyen esetek tisztázásához kórbonctani, esetleg kiegészítő toxikológiai vizsgálat szükséges, amelyeket pl. az Országos Állategészségügyi Intézetben (Budapest, XIV. ker. Tábornok u. 2.) végeznek.
Törpeharcsát nem szoktak akváriumi körülmények között tartani! Ezt a halfajt Észak-Amerikából telepítették be hazánkba. Kis holtágakban, lassú folyású folyókban találhatók meg és táplálkozási célból vadásznak, horgásznak rájuk! Állítólag a nála kisebb halakkal, ikrákkal és ivadékkal táplálkozik az akár 30 centimétere megnövő hal. Esetleg kerti tóban valósítható meg a tartása. *** Egy törpeharcsa-tulajdonos, Erős Balázs kiegészítése: Négy éve van törpeharcsám, akváriumban, mindent kibír, szerintem elég látványos is, ahogy letámadja az eleséget. Szereti a felvágottat, kolbászt, így még a díszállatkereskedésbe sem kell járni tubifexért :)
A kutyák általában 7 éves korukig problémamentesen ellenek. Utána már erősen meggondolandó az elletés, mert a nehézellések, magzatelhalások esélye nő.