6456. Aligátor kopogtatott be egy floridai férfi házába, majd meg is harapta
Aligátor "kopogtatott" be egy floridai férfi házába, akit az ajtónyitást követően meg is harapott - írta vasárnap a The Guardian című brit napilap.
Aligátor "kopogtatott" be egy floridai férfi házába, akit az ajtónyitást követően meg is harapott - írta vasárnap a The Guardian című brit napilap.
Az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat. A nőstények itt is ellenek, ezért az óvatlanul végzett kertrendezés könnyen teljes családok pusztulását is okozhatja - olvasható a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) közleményében.
Az online fogadások világában a Bet365 az egyik legjobb elérhető platform. Ennek több oka is van, és ebben a cikkben megvizsgálunk néhány olyan kulcsfontosságú funkciót, amelyek a Bet365-öt a sportfogadás és a kaszinó szerelmeseinek legjobb platformjává teszik.
A kannabidiol vagy a CBD használata az utóbbi időben igazi őrületté nőtte ki magát, a legtöbb kereskedő és márka pedig alig várja, hogy hasznot húzzon ebből a fellendülésből. Egyesek a termékeiket különféle esszenciákkal kezdték átitatni, míg mások más kannabinoidok, például CBN és CBG keverésén dolgoztak, valamint liposzómákat és nanoemulziót is belecsempésztek a gyártási folyamatba, hogy fokozzák az olaj hatását.
A lakosság is segítheti a vízóraaknák, pincék fogságába került békák, elsősorban a varangyok mentését. Mutatjuk hogyan!
Ékszerteknősök ragadozó állatok és ennek megfelelően kell etetni őket. A száraz eleségek jelentős része nem megfelelő táplálék ékszerteknősök számára.Leggyakoribb javasolt eleségek: élő vagy fagyasztott hal (teljes egészében), vizicsigák, földigiliszta, de akár napos egeret is fogyasztanak. Alkalmanként különféle rovarok is megfelelnek. Ha már megbetegedett a teknős és nem hajlandó önállóan enni, úgy mindenképp állatorvosi ellátásra valamint, indokolt esetben, kényszeretetésre van szükség. Az előzőek ismeretében javaslom minél előbb keressen fel egy hozzáértő állatorvost!
Ezzel a problémakörrel állatorvost kéne felkeresni: a rendellenes vizelést okozhatja fertőzés vagy gyulladás az alsó húgyutakban, összefügghet az ivaréréssel, vagy lehet viselkedési zavar miatt stb. Ezek a dolgok gyógyíthatók, vagy kezelhetők de csak alapos vizsgálat során állítható fel a diagnózis. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Szerintem nem kell semmilyen beavatkozás, a gerincét nem terheli meg jobban (másik lábával kompenzál), műlábra pedig nincs szükség. Így is teljes életet tud élni.
A levél alapján ideális körülmények között él a kis leguán. A legjobb szándék mellet sem lehet azonban kizárni valamilyen sérülés lehetőségét. Ez könnyen okozhatja az állandóan csukva tartott szemeket. A levélből sajnos nem derül ki, hogy csak egy, vagy mindkét szem érintet. Mindenképp alapos vizsgálatra van szükség, hogy kiderüljön mi lehet a hunyorgás hátterében.
Többféle gyógyszeres lehetőség van mind az ivarzási tünetek elnyomására, mind az ivarzás felfüggesztésére, ezekről állatorvosa részletes tájékoztatást tud adni. Azonban figyelembe kell venni, hogy ezen készítmények használata különböző szövődmények kialakulásának a kockázatát hordozza magában. Ezért javaslatom szerint csak akkor éljen ezekkel a lehetőségekkel ha a későbbiekben kiskutyákat szeretnének még. Amennyiben nem, úgy tanácsosabb ivartalanítani a szukát.