6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Az "élősködő" beazonosítása nélkül a kérdésére nem tudok válaszolni. Mindenképpen állatorvos felkeresését javaslom.
Klasszikus nevelési, tanítási hiányosságok és a hiererchikus falkarangsor hiánya. Ezek együtt vezettek a jelenlegi túlzott domináns és terület- személyvédő megnyilvánulásokhoz. A fentiek pótlásá vezet a megoldáshoz.
Kedves Gazdi! Nem tudom volt-e már röntgen vizsgálat és az allergia vizsgálat eredményét is jó lenne tudni (teljes volt-e a paletta, vagy csak részleges). Ha gondolja, szívesen megnézem s cicát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Emiatt a jelenség miatt egyáltalán nem kell aggódniuk! Ez olyasmi, mint a csuklás. Ha pár másodpercre befogják mindkét orrnyílását és a száját is (hogy egyáltalán ne kapjon levegőt), azonnal elmúlik.
Valószínűleg az állatkórházi kollégák úgy ítélik meg hogy van esély a gyógyulásra és ezért kezelik. Bízzon bennük! Én ezt látatlanban a távolból nem tudom megítélni.