6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Üdvözlöm, Teknősöknek igen sokféle szembetegségük lehet. Hogy pontosan melyik, azt vizsgálattal lehet megállapítani. A sulfoptim kenőcs gyulladáscsökkentő hatású anyag, diagnózis nélkül értelmetlennek tartom a használatát. Érdemes lenne kideríteni, hogy mi konkrétan a betegsége a teknősnek, és aszerint kezelni. Ennek az első lépése az, hogy egy hüllőkhöz értő állatorvoshoz elviszi a teknőst, aki megvizsgálja, és felállítja diagnózist. Üdvözlettel Schütz Éva
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Figyelem!!! Macskaalmot nem szabad a nyuszi alá tenni. Mert ha megeszi, a gyomrában levő alomanyag összeáll a nedvesség hatására. A nyúl nem tud hányni, így ebből nagyon sokszor bélelzáródás jöhet létre, ami a nyuszi halálát okozhatja. (Hiába okos állatok, a nyulak így is ismerkednek a környezettel, tehát a szájukba kerülhet az alom). Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Így ha az ágyon ezt látod, akkor gyorsan a wc-be tedd be. Ha mégis máshová megy, akkor először tedd a wc-be, ha megint félre pisil, akkor utána zárd vissza a ketrecbe egy kis időre. És mond meg neki azért mert nem oda pisilt ahová kellett volna. Így a büntetés miatt már később nem fog máshová menni. Azonban legyél következetes.:) Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-) Azt azonban soha ne keverd össze. A még pici a nyuszi, akkor előfordulhat, hogy a játék hevében nem is veszi észre a pisilést. (hasonló, mikor a kiskutya örömében pisil). Ha pedig már ivarérett a bak hajlamos lehet fröcskölésre, ami szintén összekeverhető.
Néhány buborék még nem feltétlenül jelent habfészek építést, ugyanakkor a hímek nőstények viszont nőstények jelenléte nélkül is csinálhatnak ilyeneket, mitöbb a nőstények között is lehetnek fészeképítésbe kezdők. Ez a viselkedés magában nem utal sem a halaid ivarára sem arra, hogy ikrázás előtt milyen fészket fognak rakni.
Kedves Gazdi! Természetesen létezik "szelíd" megoldás is erre a problémára homeopátiás és egyéb természetes készítményekkel. Mivel ez a fajta betegség nem egy "egyszerű" torokgyulladás vagy hasmenés, ezért ahhoz, hogy az egyedileg legmegfelelőbb szer(eke)t tudjam kiválasztani kedvencének, a leírtaktól jóval több információra van szükségem: pl. mi javít, mi ront a cica állapotán, milyen egyéb betegségei vannak, milyen a lelki beállítottsága (félős, akaratos, stb.). Ilyen és ehhez hasonló kérdések megbeszélése után lehet csak hatásos homeopátiás szert adni a cicának. Szívesen segítek. Kérem hívjon időpont-egyeztetés végett (06/20-928-4425)! Üdvözlettel: Andrea
Az egyedüllét nem tartozik a legvalószínűbb okok közé, annál inkább lehet cukorbetegség vagy veseelégtelenség a sok vízivás oka,szuka kutyák estében méhgyulladás is.Egyszerű laboratóriumi vérvizsgálattal megállapítható az ok és annak mértéke.A beteg méhet el kell távolítani,a cukorbetegség és a veseelégtelenség nem gyógyítható de kezelhető gyógyszerekkel és gyógytáp etetésével.