6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Elsősorban a terrárium méretén kellene változtatni. 50x30x30 cm-es méretével a jelenlegi terrárium nem felel meg a tengerimalac-tartáshoz. Legalább négyszeres alapterületűnek kellene lennie ahhoz, hogy két tengerimalacot lehessen benne tartani. A terrárium tetejét nem üveglappal kell lefedni, hanem valamilyen rácsos megoldást kell választani. A terráriumban tartott állatok leheletétől, az ürülék nedvességétől, vizeletétől párásodik az üveg, mert nem tud kipárologni.
A leírtak alapján én megpróbálnék egy párral kedveskedni neki, hiszen sok egyéb lehetőséget megpróbáltak már és változás nem történt. Előfordulhat sajnos, hogy nem fogadja kitörő örömmel új társát, ebben az esetben fokozatosan kellene őket összeszoktatni. Ez abból is adódhat, hogy a patkányok nagy intelligenciával rendelkező állatok, egy elveszett társat nem biztos, hogy egyszerűen pótolhatunk egy újabb egyeddel. Remélem kedvencük mihamarabb visszatér a régi "kerékvágásba"!
Bizony mindkettő lehet. Sőt, néha még hasűri (vese) daganatos elváltozások is okozhatnak görcsöket vagy bénulást. De például mérgezéseknek is lehet ilyen tünete. Célszerű lenne megmutatni állatorvosnak, hátha lehet segíteni rajta!
Van-e az injekciónak mellékhatása? Nagyon ritkán esetleg méhgyulladást vagy emlődaganatot (elég speciális formát) okozhat. Milyen hamar hat? Kb. 4-5 nap múlva múlnak el az ivarzási tünetek. Januártól szeptemberig 3-4 havonta kell adni? Igen, de szerintem 4-5 havonta is elég. Majd télen nem? A ciklus szezonális, ezért általában nem ivarzik a macska télen, de ez a lakásban tartottaknál nem mindig igaz. Ilyenkor télen is kell. Véralvadási zavarokat okozhat-e? Nem. Mennyi ideig érdemes adni? 2 évnél hosszabb ideig folyamatosan nem szabad adni, szünetet kell hagyni, egy évet és utána lehet folytatni. És folytathatnám-e a tablettával? Annak is hasonló a mellékhatása? Igen, folytathatja, és semmi káros hatása nincs.
Törvény szerint minden 3 hónapos kort betöltött ebet kötelező monovalens (csak veszettséget tartalmazó, tehát nem kombinált) veszettség elleni védőoltással ellátni. Ezt 6 hónap múlva meg kell ismételni ugyanilyennel. Ezt követően már lehet kombinált oltóanyagot használni az évente kötelező veszettségoltás ismétlésére. Egy oltás védettsége egy év után csökken és kb. 2 év múlva nem ad elegendő védettséget. Az ismétlő oltások akkor is kifejtik a megerősítő hatásukat, ha az előírtnál több idő telik el közöttük. A többi védőoltásról megtalálhatók az információk a www.budaikisallatklinika.hu oldalon.