6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
"Szakértő" szem tudná megállapítani, hogy ez normális jelenség-e, mert gyakori, hogy egészséges állapotban is ráncosodik a teknőcök nyaka és megnyomva puha is. Azonban ha ez túlzott mértékű, esetleg a test más területére is terjed (pl.: combok tájéka) akkor ödémáról lehet szó, ami több betegségnek a tünete is lehet. Ebben az esetben viszont kezelésre is szorul a teki. Ezért tanácsolnám, hogy mutassa meg hozzáértő embernek, aki eldönti, hogy melyik verzió a helytálló.
Látatlanban még nehezebb bármit is mondani, bár azon azért csodálkoznék, hogy "nem mondott semmit" az állatorvos kolléga. Talán inkább azt mondhatta, hogy nem lát semmi kórosat, olyat, amit kezelni kellene? Érdemes lenne még egyszer rákérdezni vagy megmutatni neki a malacot, ha továbbra is fennáll a probléma!
A leírtak alapján elképzelhető, hogy a bolhanyakörvre volt allergiás. Ez egyébként gyakran előforduló probléma (macskáknál, kutyáknál is), így ennek használatát a későbbiekben mellőzni kellene, helyette macskáknak adható bolha ellenes cseppeket (Spot On-t) javasolnék. A sebeket lehet Betadine oldattal kezelni. Ha nincs javulás és továbbra is vakarja, akkor nyugodtan lehet neki feliratni kutya/macska számára gyártott, ekcéma esetén külsőleg használatos "kencét".
Sajnos a spánielek gyakran küzdenek komoly fülbetegségekkel. Az igen makacs baktériumok valóban csak hosszas kezeléssel irthatók ki. Gyanítom azonban, hogy itt már nem csak fülgyulladás van, hanem esetleg valamilyen általános immunrendszeri gyengeség is vagy egy allergiás háttér. A fül hallójárata a bőr egy részlete, tehát minden allergia, például táplálékallergia arra is kihat. Javaslom a hypoallergen tápok adását, immunerősítőket és ha indokolt, még egy antibiotikumos kezelést. Hát látatlanban ennyi...
A tetoválási szám alapján, ha felhívja a MEOE-t telefonon, akkor meg tudják mondani a tulajdonos vagy a tenyésztő nevét. Érdemes állatorvoshoz is elvinni, mert elképzelhető, hogy microchip is van benne. Az interneten a www.elveszettkutyak.hu oldalon és a www.haziallat.hu-n is található fórum, ami segít az elveszett állatok gazdira találásában.