6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Bár látni kellene a kutyust, de valószínűleg demodicosis volt, jól kezelték. A jó minőségű tápok, vitaminok és ásványianyag kiegészítők nagyon sokat számítanak, hogy minél hamarabb meggyógyuljon, de általában idővel eltűnnek a szőrhiányos területek. A rühösség heves vakaródzással jár, és hamar megfertőzi a többieket (valószínűleg itt nem erről van szó).
A sampon leírásában nem tartalmaz ellenjavallatot kölyökkutyáknál. Egészséges állaton is használható a fertőtlenítő sampon, de felesleges.
Valószínűleg ez egy papilloma/szemölcs/. Vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/ Ha már elterjedt és a szájüregben több helyen is látható akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik. Érdemes tehát állatorvoshoz fordulni.
Kedves Gazdi! Az a baj, hogy ez az információ nagyon kevés. Nem írja, hogy van-e rajta bolhanyakörv. Arra uyganis tud allergiás lenni a cica. Az sem tudjuk, hogy: oltott a cica? minden oltását megkapta eddig? rendszeresen (negyed évente) féregtelenítve van? Szobacica vagy kijáró? Milyen tápokat eszik pontosan? és még sok-sok kérdés... Ráadásul a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. tehát irány az állatorvos!
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése