6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémánál elsődlegesen fontos lenne azt, tudni (ez ugyanis a leveléből nem derült ki), hogy ez a vizelettartási tünet akaratlan, tehát ténylegesen nem tudja tartani a vizeletét, ill. akaratlagos, tehát szándékosan pisil ide-oda. Ugyanis teljesen más kezelést igényel az egyik ill. a másik eset. Ha sikerült kideríteni, hogy mi okból nem szobatiszta a kutyus, akkor el lehet kezdeni a terápiát. Egy ilyen jellegű tünetegyüttes gyógyítása szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia is , - főleg, ha még a "dominanciagond"-ot is belevesszük -, nagyon összetett feladat. Mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Az első vizit alkalmával a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetés is szükséges ahhoz, hogy megismerjük a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A kutyának hüvelyelőesése van, még csak enyhe, de ez egész labdányi méretet is ölthet. Amelyik kutyának erre hajlama van, az minden tüzelésnél ettől fog szenvedni, ezért (is) javaslom az ivartalaníttatását. Az előesett hüvely enyhe esetben visszahelyezhető, de gyakran komoly amputációs műtéttel oldható csak meg a gond.
A szörcsögés miatt és a barna fülváladék miatt is nézesse meg állatorvosával a cicát. Egészséges fülből nem lehet váladékot kitörölni. A szfinksz macska nem olyan, mint a perzsa, amelynél a rövid, megtört orr miatt gyakori a szörcsögés,ezért biztosan nem normális jelenség ez nála. A kezelés mikéntjét a vizsgáló állatorvos fogja előírni.
A macska harapásával nagyon sok baktériumot juttat át a másik cicába. Létezik is erre egy egész betegség is, a macska-karmolási betegség. Lehetséges, hogy a nyaki seb azért nem gyógyul jól, mert a bőr alatt gennyes gyulladásos folyamat zajlik, konkrétan tályog képződik. Sokszor, amíg nem gyűlik meg és koncentrálódik a genny, tehát megérik a tályog, nagyon viszket melegebb, gyulladt, ezért a cicát zavarja és vakarni fogja. Ha ez a tályog meggyűlik, akkor lehet, hogy magától felfakad, de az is elképzelhető, hogy az állatorvosuknak kell megnyitni. A megnyílás vagy megnyitás után azonban feltétlenül javaslom, hogy orvos takarítsa ki a sebet, mert ha ez nem történik meg akkor újra be fog gyulladni a terület és nagyon sokáig fognak kínlódni a váladékozó, újra és újra felfakadó sebbel. A fertőtlenítés minden sebkezelés alapja egyébként a betadinos fertőtlenítés, amit napi kétszer is megcsinálhat és utána következhet a tetrános kenőcsözés.
Kedves Juhász Istvánné! Amennyire kivehető a képlet a fotón, ez valószínűleg egy papilloma vagy egyéb hasonló típusú bőrelváltozás (cysta, tumor stb.). Mivel a cicus nyalogatja mindenképpen a műtéti eltávolítása szükséges, ezért javaslom, keressen fel ezügyben egy állatorvos kollegát...