6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Nem tudom, hogy mi lehet a probléma, legfeljebb ötletem van, hogy ez mi lehet. Ami nekem eszembe jut, az a végbél előesés. Ez gyakori a hasmenéses állapotokhoz társultan, az állandó erőlködés miatt. Minél hamarabb irány egy állatorvos!
Kedves Gazdi! Ha rutin vizsgálatokkal nem lehet kideríteni az okot, akkor el kell végeztetni egy gastroszkópiás gyomortükrözést, esetleg egy kontrasztos röntgenfelvételt kell készíttetni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Amerikai staffordshire jellegű a kutya, de hogy fajtatiszta-e, azt a képek alapján nem tudom és nem is állíthatom. Ebtenyésztők véleményét kellene kérnie és esetleg egy tenyész szemlére elvinni, ahol pontosabban meg tudják állapítani a fajtatisztaságot.
Kedves Balogh Viktória ! A Golden Retriever egy vadász kutya, ösztönrendszerének megfelelőn, a genetikailag örökölt viselkedési minták alapján normálisan, korának megfelelően viselkedik. Az egy más kérdés, hogy a jelenleg élő Golden Retriever-et „társállatként” vagy nem vadászati céllal tarják az embertársai. Igen, nem az éhségérzet miatt vadászik, ha nem a játékos vadászösztöne miatt. Ez nem állatorvosi téma, nem betegség. Az esetleges betegséggel járó fertőzés veszélye közel nem akkora, mint azt Ön gondolja. (Kullancs, bolha vagy más parazita fertőzés esélye valóban van, de ezt másik több tucat helyről ugyan akkora eséllyel elkaphatja.) Létezik egy un. „anti vadász tréning program” ami valójában arra irányul, hogy a túlzott, vagy az embertársak által nem kívánatos viselkedést csökkenti. Ez 3-5 alkalom után hoz látható eredményt.
A szeptember már a nappalok rövidülésével jár- ez megviseli a nyuszikat- jöna tél ezt érzik is- ilyenkor minden nyuszi lassabb egy kicsit és változhat a viselkedése és az étrendje is- ha néhány hét múlva sem tapasztalsz változást akkor vidd orvoshoz...