6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Kedves Gazdi! A kutyus további laboratóriumi kivizsgálást igényel. A felmerült tünetek mögött sok minden megbújhat (fehérvérűség, nyirok daganat, egyéb vérélősödő, autimmun kórképek stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha így tudni szopni a bárány, akkor ezt kell tovább próbálni, remélhetőleg a későbbiekben megszokja az anyja és nem lesz gond. Ha esetleg mégis szükség lenne pótlásra akkor lehet beszerezni tejpótló tápszert báránynak.
Kedves Gazdi! Először is ez egy hím malac. A malacka bőre az alsó felén, nem csak a lában tövénél piros, tehát gyulladt a bőre. A lábak tövénél a heges foltot általában gomba okozza. Gombára leghatékonyabbak a helyi hatású krémek, pl Canesten, naponta egyszer kell kenni 7-10 napig, amíg a bőr meg nem gyógyul. Mivel gyulladt is a felülete, a gomba elleni krém mellett lehet kenni Gentamicin krémmel is (vény nélkül kapható). Ezt is naponta egyszer kellene kenni 7-10 napig, az egyiket reggel, a másikat este. Az atkától fehér korpás felület lesz, mivel a malacka fájdalmasra vakarja magát, lehet atka is a bőrében, vagy később fog kijönni. Ezért érdemes lehet kombináltan atkára is kezelni: SH Rodemectin csepp heti egyszer 2-2 csepp a füle mögé, és a kezelést hetente egyszer 4 hétig meg kell ismételni. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Gazdi! Keresse fel állatorvosát, és kérjen egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást!
A pontos diagnózis felállításához állatorvost kellene hívni.