6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Egy nagytestű szuka általában sok kölyköt ellik. Áltagosan hatot, nyolcat. De nincs előírt alomszám. Lehet egyetlen egy, de lehet akár tizenöt kiskutya is az alomban.
Legvalószínűbb, hogy télvégi vitaminhiány a világosodás oka. Szőr-, bőrtápláló vitamin hatására visszatér az eredeti sötét szín, de a sok tavaszi, nyári napsütés is nagy segítség lesz. (Ha nem javul a dolog, irány az állatorvos, nehogy gombásodás legyen a dolog mögött...)
Én biztos nem vinném be. Nem odavaló. Legyen egy naposcsibe a baromfiudvar dísze!
Lehet, hogy valamilyen hiánybetegség áll a háttérben. A görögteknős növényevő, táplálékának 1:3 arányban kell zöldségféléket és gyümölcsöket tartalmaznia, viszont bizonyos vitaminokat és aminosavakat csak állati eredetű táplálékból (csiga, rovarok, stb.) tud megszerezni. Fontos számára a természetes napfény is a D3-vitaminszükséglet miatt. Ha a fent felsoroltakat mind megkapja teknősöd, akkor más probléma okozhatja az elváltozást, ebben az esetben vidd el állatorvoshoz. Az állatorvos alapos vizsgálattal kideríti a probléma okát és ha lehetséges, orvosolja is. Gyakran előfordul, hogy jó tartás mellett, bármilyen betegség nélkül a teknős páncélja kifakul, elveszti fényét. Ha biztos benne, hogy megfelelőek a tartási és takarmányozási feltételek, érdemes kipróbálni a páncélápoló szereket (pl. Sera Repticlean).
Jól teszi, ha nem türelmetlenkedik! Jutalmazgassa, dicsérgesse a kutyust és előbb-utóbb mindent megtanul.