6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Néha előfordul féltékenység ilyen dolgok miatt. De azért szépen megszokják helyüket a világban és beletörődnek a sorsukba. Szerintem azárt biztonságosabb lenne, ha az utcára és szomszédokhoz nem engednék ki, mert balesetet szenvedhet, összeverekedhet és sajnos bánthatja is valaki. Ráadásul a gyepmester is befoghatja, mert azt hiheti, hogy kóbor kutyáról van szó.
Az Ovarid tablettát állatorvos írja receptre és az adagot is ő állítja be. A gyártó javaslata szerint 5 mg-s kiszerelésből egy átlag súlyú macskának (3,5-4 kg) heti 1x1 tablettát kell beadni.
Valószínűleg gombás bőrfertőzésről van szó. Tanácsos minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy elkezdhessék a kezelést, ami biztos eltart 2-3 hétig (tabletta vagy fürösztés, esetleg gombaellenes vakcina). A másik cica tüzelésével nem függhet össze, viszon elkaphatja a betegséget.
Szerintem sehogyan sem kell füröszteni! Miért kellene? Talán csak akkor, ha valami mocsokba fetrengett a kertben. Akkor azt le lehet mosni, de egyébként semmi szükség rá. "Fertőtleníteni" meg végképp nem kell és nem is lehet. Be kell tartani az általános higiéniai szabályokat, alapvetően féreghajtani és oltatni kell.
Én 8-10 hetes korban oltanám. De ez változhat állatorvosonként.