6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
A tengerimalacok könnyen ellenek. Sokszor észre sem lehet venni és reggel már ott vannak az életképes kicsik. Általában a búvóhelyükön szülnek és különösebb segítségre nincs szükségük. A vérzés nem normális szülés előtt, és ha bágyadt, nem eszik, összeszakad, "csak fekszik" a malac, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Ha már három hónapja nem történt "baleset", akkor szerintem megoldódott a probléma. Valószínűleg csak véletlen lehetett, például nem tudta az utcán elvégezni a dolgát valami miatt. A pénisz körüli szőrhullást látnom kellene, hogy tudjak valami okosat mondani. Nem nyalogatja állandóan? Mert ebben az esetben lehet, hogy tasak- ("fityma-") gyulladása van.
Teljesen normális, ha fehér váladék ürül vizeléskor, ez nem más, mint tömény húgysav, ugyanis a teknősök - ellentétben velünk - húgysavat ürítenek a vizelettel. A kakilásuk gyakorisága is ritkább, a táplálék legrövidebb három naptól átlagban hét-tíz nap alatt halad keresztül emésztőcsatornájukon, ennek megfelelő a székletürítés gyakorisága is náluk.
Vedlési időszakban, tollcsere közben átmenetileg "fakulhat a madár tollszíne". A karotintartalmú táplálékok befolyásolhatják a madár színezetét, de megfelelő táplálás, vitamin-, ásványianyag-bevitel mellett a kanáriknak szép, színes tollazattal kell rendelkezniük! Javaslom, hogy kimondottan kanáriknak készült (szín szerint) magkeverékkel-kiegészítőkkel táplálja a madarakat.
Valószínűnek tartom, hogy kötőhártya- és/vagy szaruhártya-gyulladása van a degunak. Ez lehet sérülés következménye is vagy fertőző eredetű. Ennek elkülönítése és a kezelés miatt én megmutatnám egy állatorvosnak (már ha nem lennék az magam is :)). Édességet egyáltalán nem szerencsés adni a deguknak, mert ettől könnyen megbetegedhetnek! Még az édes gyümölcsfélékkel is nagyon csínyján kell bánni!