6486. Cuki vörös hiúzok érkeztek a Nyíregyházi Állatparkba
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Vörös hiúz (Lynx rufus) tenyészpár érkezett a Nyíregyházi Állatparkba.
Védett ragadozómadarakat, egerészölyveket (Buteo buteo) és barna rétihéjákat (Circus aeruginosus) mérgeztek meg a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalom közelében, az ügyben büntetőeljárás indult - közölte a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság kedden honlapján.
Az elmúlt években a lágylézer terápia egyre népszerűbbé vált az állatgyógyászatban. A Safe Laser készülékek számos olyan tulajdonsággal rendelkeznek, amelyek ezt a módszert még vonzóbbá teszik a gyakorló állatorvosok és az állattartók számára. Ez a cikk bemutatja a Safe Laser 500 készülék állatgyógyászati előnyeit, valamint azokat az állapotokat és problémákat, amelyek kezelésére alkalmas.
A farkastól genetikailag távolabb álló, modern kutyafajták relatív agymérete nagyobb, mint az ősi, többezer éves fajtáké. Az agyméret növekedése nem köthető a fajták szerepéhez, sem életmenet-jellemzőkhöz, ezért feltehetően a városiasodó, komplexebb társas környezet hatása - derül ki egy magyar kutatásból, amelyről az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Etológia tanszéke írt közleményében.
Több mint negyven ürgét fogtak be és telepítettek át a szakemberek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren folyó felújítási munkálatok által érinett területekről - közölte a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
Vadszínű hím.
Kedves Andi! A leveléből nem derült ki, hogy milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) kedvencénél annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy légcsőkollapszusról (is) lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra a kutyát, és utána már nagyobb biztonsággal lehet megtalálni a megfelelő gyógymódot a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Ha a vizelet véres, az komoly tünet, nem szabad elbagatelizálni. Sokféle ok állhat a háttérben. Mindenképpen tessék állatorvoshoz fordulni!
A véres vizeletnek sokféle oka lehet. Mindenképpen alapos állatorvosi vizsgálatokra van szükség az ok megállapításához, a kezeléshez meg főleg! Tehát, mielőbb irány egy állatorvosi rendelő!
Ugyanolyan hatszögletű fonott háló, mint a "csirkeháló", csak a lyukbősége 1cm körüli. Az ilyen termékkel foglakozó cégek tudni fogják, mit keres.