646. Csincsilla: ezeket gondold végig, mielőtt magadhoz vennéd!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A TRAFFIC vadkereskedelmet megfigyelő hálózat új jelentése szerint mintegy 250 élő ázsiai elefántot csempésztek ki Mianmarból az utóbbi évtizedben.
Belecsöppenni az alom nyüzsgő forgatagába, felfedezni az első pillantásra egyforma kiskutya kölykök különbözőségét, megismerni eltérő egyéniségüket nagy élmény a leendő gazdának.
A kóbor macskák jobban elviselik egymás társaságát, mint a kényelemben élő házikedvencek. Miért? Miért szeretnek jobban minket a macskák, mint fajtársaikat?
A laikusok nem is hiszik, hogy mekkora jelentősége van annak, hogy lovunk milyen almon hajtja álomra a fejét…
Ha a madarának túlnőtt a körme és a csőre, akkor azok biztonságos visszavágását bízza egy állatorvosra! Ha Ön ugyanis túlzottan visszavágja, akkor a sérülés a madár elpusztulásához is vezethet (könnyen elvérezhetnek a papagájok). Csőrkoptatónak a fenyőtobozt és a kalitkára felerősített fadarabkákat ajánlanám!
A jelenleg forgalomban lévő myxomatosis vakcinák sajnos nem elölt, csak gyengített vírust tartalmaznak, ezért előfordulhatnak oltási reakciók azokon az állatokon, amelyek immunrendszere valamiért meggyengült. Így a gyengített vírus is a myxomatosis tüneteit okozza (csomók a bőrben, pörkök a fülön). Ezek a tünetek általában néhány napon belül elmúlnak. Esetlegesen az is elképzelhető, hogy a nyuszi az oltás előtt fertőződött myxomatosissal, és az oltást a lappangási időben (a fertőződés és a betegség kitörése közti időben) kapta. Ilyenkor a megbetegedés az oltástól független, és sajnos nem is véd ellene a vakcina.
Azt sajnos nem tudom megjósolni, hogy hány kutyus lehet. Ezt talán ultrahang alapján lehet saccolni, de ahhoz már késő. A szukák ellés körüli ellátása és elletése elég széleskörű téma, a neten rengeteg cikket lehet ezzel kapcsolatban találni. A kiskutyáknak minél jobb gazdikat kell keresni és folyamatos kapcsolatot tartani az új gazdikkal, hogy minden rendben van-e.
Ha nincs hasmenése a tejtől, akkor ihatja, ha szereti. A joghurttal nem szokott gond lenni, sőt direkt jót tesz a bélflórájának. A ledarálás mehet, a gond ezzel csak az, hogy túl sok munkát jelent a gazdinak és a szilárd táp mechanikai fogkő-eltávolító szerepével sem lehet így számolni.
Az Advantix szerintem jó lesz! Nagyon ritkán okoz helyi viszketést, vakarózást. Ha ez mégis megtörténne, el kell vinni állatorvoshoz.