651. Ezekből a jelekből veheted észre, ha frontérzékeny a kedvenced
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Kalitkába vagy volierbe tegyük madarunkat? Lehet ebbe is és abba is. Hagyományosan a legtöbb hobbi madártartó a kalitkát választja, és csak a tenyésztők, és az extra lakásmérettel rendelkezők részesítik előnyben a voliert, vagyis a röpdét.
Az amboni szelenceteknős (Cuora amboinensis) egyike Indonézia 29 őshonos édesvízi teknősfajainak. Alacsony szaporodási rátája van, így a túlzott begyűjtés a faj fennmaradását fenyegeti.
Mekkora súlyt bír felemelni egy macska? A japánok nem csak gondolkodtak rajta, hanem tesztelték is őket! Nézd csak!
A kullancs, ez az aprócska ízeltlábú állat méretéhez képest komoly riadalom forrása. Jogosan, hisz miközben a bőrbe fúródva hajszálerekből, vérből táplálkozik, nyálát visszaöklendezve fertőzhet.
Nagyon nehéz a zebrapintyek korát megállapítani, de az általános séma náluk is többé-kevésbé érvényes. Ezek a következők: a fiatal madárnak nagyon élénk a színezete, tollaik fényesek és hibátlanok. A csőrük egyenletesen kopott, nem töredezett, nincsenek túlnövések. Az állat nagyon élénk, vidám, a mellizomzat fejlett, nincsen lesorvadva. Az orr viaszhártyája és a lábpikkelyek is simák, fényesek, nem repedezettek. Természetesen ezek a jellemzők csak egészséges madárra érvényesek. Fiatal állat tollazata is lehet csapzott, fénytelen, hiányos, ha beteg.
Elképzelhető, hogy ezt a rossz szokását idővel elhagyja, de addig is napota kell tisztítani azt a helyet, ahova piszkít, mert ha bélsárral szennyezett takarmány több napig aszalódik a terráriumban, az ott lévő esetleges kórokozók elszaporodhatnak, és megbetegedés okai lehetnek.
Azt javasolnám, hogy az első körömvágást állatorvos végezze, mert ő ugyanis meg tudja mutatni a helyes műveletet. Sok esetben a hosszúra nőtt köröm jelez valamilyen tartási vagy takarmányozási problémát, ezért is jó, ha orvos látja a kis állatokat.
Ha a hím degu bántaná a kölyköket, akkor minimum 10 napos korukig várniuk kell a kicsiknek az apjukkal való találkozásra. Ekkorra már el-elhagyják a fészküket, aktívan mozgolódnak. Természetesen az első találkozás rövid legyen, fokozatosan kell hozzászoktatni mindkét felet egymás jelenlétéhez.
Sajnos ezzel a problémával együtt kell élnie a nyuszinak és a gazdinak. Ha a fog rendellenesen kezdett el nőni bármilyen oknál fogva, és vágásra került a sor, akkor ezt rendszeresen végeztetni kell, más megoldás nincsen. Sok esetben viszont segít, ha a nyuszi rágófával tudja koptatni a fogát, talán a koptatással - ha egyáltalán tudja használni a rosszul növő fogát - ritkábban kell majd vágatni. Előfordulnak olyan esetek is, amikor a rendellenesen növő fog kiesik vagy kitörik, és nem nő helyette új. Ebben az esetben elmaradhat a vágás.