651. Ezekből a jelekből veheted észre, ha frontérzékeny a kedvenced
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Kalitkába vagy volierbe tegyük madarunkat? Lehet ebbe is és abba is. Hagyományosan a legtöbb hobbi madártartó a kalitkát választja, és csak a tenyésztők, és az extra lakásmérettel rendelkezők részesítik előnyben a voliert, vagyis a röpdét.
Az amboni szelenceteknős (Cuora amboinensis) egyike Indonézia 29 őshonos édesvízi teknősfajainak. Alacsony szaporodási rátája van, így a túlzott begyűjtés a faj fennmaradását fenyegeti.
Mekkora súlyt bír felemelni egy macska? A japánok nem csak gondolkodtak rajta, hanem tesztelték is őket! Nézd csak!
A kullancs, ez az aprócska ízeltlábú állat méretéhez képest komoly riadalom forrása. Jogosan, hisz miközben a bőrbe fúródva hajszálerekből, vérből táplálkozik, nyálát visszaöklendezve fertőzhet.
Ha tényleg súlyos csípőízületi diszpláziája van, akkor valószínűleg ez okozza a "ropogást"! Esetleg a baleset következtében is sérülhetett a csípőízülete?! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen ha tényleg diszpláziája van, akkor megfelelő készítmények, kezelések alkalmazásával enyhíteni lehet az (esetleges későbbi) tüneteket, illetve ha mégis más probléma lenne, akkor azt is megfelelő kezelésben lehet részesíteni.
A tengerimalacok 4-5 éves korukig is szaporodóképesek maradnak, ha hímet vesz, valóban gyakori lesz a gyermekáldás. Bármelyik nem ivartalanítása megoldható.
Valószínű, hogy idegrendszeri probléma a kutyusnál. Megváltoztatni nem biztos, hogy sikerül, de nem lehetetlen. Sok türelem, és következetesség kell hozzá. A lakásban azért morog, mert félti a saját területét, az utcán pedig saját magát. Esetleg meg lehet próbálni direkt kihagyni egy etetést és az utcán megkérni ismerőst, szomszédot, járókelőket, hogy kínálják meg azzal a táppal, vagy jutalom falattal, amit enni szokott otthon. Elég csak 1-2 szem. Így, rá fog jönni "valószínű", az idegenek nem jelentenek számára rosszat. Ha változott a hozzáállása, önbizalma, akkor már nem szükséges a kínálgatás.
A levelében leírt tünetek betegségre utalnak, ezért tanácsom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz az ékszerteknősét. Javasolhatom pl. dr. Sátorhelyi Tamás kollégámat, aki hüllőszakértő és Békásmegyeren rendel. (Tel.: 0630 9770677) Ő majd segít a nem megállapításában is. Tájékoztatásként most csak annyit, hogy a hímek mellpáncélja homorú.
A sünök felnevelése nem könnyű feladat, sőt bizonyos testsúly alatt szinte reménytelennek tekinthető. Ha már tud enni, az mindenképpen jót jelent, ilyenkor fontos a változatos étrend (gyümölcsök, zöldségek, rovarok, joghurt, macskaeledel is megfelelő). A forgács megfelelő alom, de szóba jöhet még a száraz fű, széna is. Egész biztos vissza lehet szoktatni a "vadonba", persze csak fokozatosan. Ez azt jelenti, hogy egy ideig tegyen ki táplálékot számára, mindig ugyanarra a helyre és jó, ha megfelelő búvóhelyet is biztosít a süninek az első hetekben. A csincsillákkal egy helyiségben lehet tartani, de összeengedni semmiképpen sem ajánlott (esetleges paraziták, baktériumos fertőzések miatt!) és alapos kézmosás is szükséges minden alkalommal! További tudnivalók a sünökről: Mit tegyünk, ha az őszi kerti munkák során sünt találunk?