656. Beó - a bátor hangutánzó
A beó nagyon színes egyéniség, gagyog, sikoltozik és élettel tölti be a házat. Nézzük meg, hol van ő otthon!
A beó nagyon színes egyéniség, gagyog, sikoltozik és élettel tölti be a házat. Nézzük meg, hol van ő otthon!
Az állatok minden korban meghatározó szerepet töltöttek be életünkben. Fogyasztói társadalmunk száguldó embere igen messze került tőlük, és ez az emberi kapcsolatok eltorzulásában is megnyilvánuló egyre súlyosabb következményekkel jár.
Az állatok tartásával kapcsolatos legalapvetőbb ismeretek hiánya gyakran konfliktusok és szomorú tragédiák forrása, így a megunt kedvencek nemritkán menhelyekre, gyepmesteri telepekre vagy az utcára kerülnek.
Majdnem annyira könnyű koi díszpontyot (nishikigoi) tartani, mint aranyhalat, viszont sokkal látványosabb. Nagyon praktikus lusta és elfoglalt gazdáknak, mert nincsenek túlzott elvárásai.
A kecske a szegény ember tehene - tartja a mondás. Mindent megeszik, jól elvan magában, tejet ad, sőt egyszer életében húst is.
Kedves Gazdi! Mutassák meg egy állatorvosnak a kutyust, hogy vizsgálatok alapján pontos diagnózist tudjon felállítani.
Igen, elképzelhető. Ha nincs belgyógyászati vagy neurológiai probléma a háttérben (amit bármelyik kollega meg tud állapítani), akkor ez a viselkedés a kutyus öregedésével függ össze..
Közös, egyre kisebb távolságra elhelyezett etetőtálakból etetéssel és Ön által irányított közös játékkal érdemes próbálkozni. Gyors sikerre nem sok remény van !
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! 6 hónapos koráig még célszerűbb napi 3x etetni, utána váltani napi kétszeri etetésre (egy éves kor után a napi egyszeri etetés is megfelelő, de sokan inkább továbbra is két adagra osztják a napi mennyiséget). Fontos a folyamatos testtömeg mérés is, a fajtajellegeket figyelmebe véve. A jutalomfalatokat is számoljuk bele a kutya napi táplálékmennyiségébe, különben nagyon hamar elhízhat kedvencünk! Nagyon fontos, hogy egész nap kellő mennyiségű víz álljon rendelkezésre, hogy az állat bármikor ihasson. Ha nem teljesértékű tápot kap a kiskutya, akkor fontos lehet a különféle vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, foszfor stb.) pótlásáról is gondoskodni.