6631. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A napvitorlák megfizethető alternatívát jelentenek az állandó és más ideiglenes árnyékolókkal szemben, és lehetővé teszik a szabadtéri élettér egyszerű és gyors bővítését, ráadásul nagyszerű vizuális vonzerőt kínálnak.
Egyre több szó esik napjainkban az esélyegyenlőségről, nem véletlenül. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy teljes életet éljen, még akkor is, ha valamelyik érzékszervével gondjai vannak. Márpedig a teljes élethez hozzátartozik az interneten való szörfölés lehetősége.
A labdarúgáshoz az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, hogy megtaláljuk az ideális lábbelit, amiben a bőrt rúghatjuk. A választást több tényező is befolyásolja, például a pálya kialakítása. Teljesen más focicipő kell természetes fűvel borított futballpályára, műfüvesre és terembe is. Szerencsére ma már minőségi megoldások között tudunk válogatni.
Nekünk embereknek is számos különleges étkezési szokásunk van, de meglepő módon nincsenek ezzel másképp a bársonytalpúak sem. Sokszor előfordul például, hogy nem minden táplálékot hajlandóak megenni, ami nagyon sok gazdinak okoz fejtörést.
Tény, hogy a bolti tápok - főleg, ha jó minőségűek - a legjobbak. Ha azonban egy kutyus el lett kapatva finomságokkal, akkor nehéz rávenni, hogy ezeket megegye. Főleg, ha aggódó figyelemmel rögtön a szájába nyomunk egy túró rudit, amikor nem veti rá magát a száraztápra. Szóval csak keményen! :) Ha éhes lesz, majd megeszi. Orrnedvességnek semmi, de semmi jelentősége nincs az egészségi állapotát tekintve. Úgy értem, lehet teljesen száraz is, ha épp az imént törölte bele a díszpárnába és lehet lázas kutyának is nedves, hideg az orra, ha épp ivott. Továbbá minden állatpatikában kapható idős kutyáknak való vitaminkészítmény és immunerősítők is.
A csőrméretük, formájuk nem sokban különbözik egymástól, a "borzolt" tollazat (fejdísz) miatt tűnik benyomottnak a csőre.
Valószínűleg vissza kell még vinni az állatorvoshoz. Így különösképpen aggódni sem kell, hiszen ott szakértő kezek fogják gyógyítani. Általában "egy szuri" csak a kezelés kezdete... A macskák tényleg hajlamosak inkább elbújdosni, ha nincsenek jól és nem sajnáltatják magukat, mint mi, emberek. :)
Ha a szoba madárügyileg biztonságos, akkor minden további nélkül "szabadon" tartható a kismadár. De azért vegye figyelembe, hogy nem csak a madárnak eshet baja, hanem ő is kárt tehet a lakásban és a bútorokban, stb.
Az összes gyári tápon pontosan fel kell legyen tüntetve, hogy milyen korú, milyen méretű állatnak pontosan mennyi a napi adagja. Illetve, hogy melyik típusú és korú kutyáknak melyik tápot kell választani. Ennek eldöntéséhez az adott tápboltokban szívesen nyújtanak segítséget. Az így kiszámolt mennyiség és minőség mellé igazából mást már nem érdemes adni, mert elhízást okozhat. Ha mégis kap konzervet (egy kis változatosság miatt...), akkor kicsit csökkenteni kell a szárazadagot.