6631. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A napvitorlák megfizethető alternatívát jelentenek az állandó és más ideiglenes árnyékolókkal szemben, és lehetővé teszik a szabadtéri élettér egyszerű és gyors bővítését, ráadásul nagyszerű vizuális vonzerőt kínálnak.
Egyre több szó esik napjainkban az esélyegyenlőségről, nem véletlenül. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy teljes életet éljen, még akkor is, ha valamelyik érzékszervével gondjai vannak. Márpedig a teljes élethez hozzátartozik az interneten való szörfölés lehetősége.
A labdarúgáshoz az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, hogy megtaláljuk az ideális lábbelit, amiben a bőrt rúghatjuk. A választást több tényező is befolyásolja, például a pálya kialakítása. Teljesen más focicipő kell természetes fűvel borított futballpályára, műfüvesre és terembe is. Szerencsére ma már minőségi megoldások között tudunk válogatni.
Nekünk embereknek is számos különleges étkezési szokásunk van, de meglepő módon nincsenek ezzel másképp a bársonytalpúak sem. Sokszor előfordul például, hogy nem minden táplálékot hajlandóak megenni, ami nagyon sok gazdinak okoz fejtörést.
Az Ön által választott kalitka helyett egy fektetett téglalap alapú/alakú kalitkát javasolnék. A kalitkában töltött idő alatt a madarak így többet/könnyebben tudják használni a szárnyukat. Ha egy hullámos papagáj vásárlása mellett dönt, akkor fiatal madarat vásároljon. Így több az esély arra, hogy a madár megszelídül és kezessé válik. Ha teheti, párban tartsa őket, így napközben nem lesz egyedül a kismadár. Részletesebb információkkal, további vásárlási, elhelyezési tanácsokkal az elérhetőségeim valamelyikén állok szíves rendelkezésére.
Lehet, hogy sokan vannak? Vagy csak unja az anyjuk a macerát. Vagy egyéb betegsége, problémája is lehet, ezért jó lenne állatorvosnak megmutatni. Erőszakkal nehéz egy cicát bármire rávenni! Így ha nem szopnak, el fog apadni. Nem marad más lehetőség, mint a tejpótló! De ezzel is szépen fel lehet őket nevelni és hamarosan úgyis áttérnek a szilárd eleségre.
Egyszerűen magukra kell hagyni őket, és majd megoldják egymás között. Jobb, ha nem avatkozunk be. Pár nap vagy hét alatt megszokják és megszeretik egymást. Közbeavatkozni csak akkor kell, ha durvaságot tapasztalunk a kutyák irányából.
Zuhanyozni szabad, de víz ne kerüljön a hüvelyébe, mert a méhszáj még nyitva van.
Nem normális dolog. Félő, hogy a gazdi fejére nőtt a kis törpe. Érdemes következetesen és kellő szigorral fellépni vele szemben, ugyanis nem megengedhető, hogy bármilyen fajtájú kutya megmorogja a gazdáját!