6631. Minden, amit a máltai selyemkutyáról érdemes tudni
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A máltai selyemkutya egy kicsi, élénk és barátságos kutyafajta, amelyet gyakran tartanak társállatként. Néhány fontos dolog, amit érdemes tudni róluk!
A napvitorlák megfizethető alternatívát jelentenek az állandó és más ideiglenes árnyékolókkal szemben, és lehetővé teszik a szabadtéri élettér egyszerű és gyors bővítését, ráadásul nagyszerű vizuális vonzerőt kínálnak.
Egyre több szó esik napjainkban az esélyegyenlőségről, nem véletlenül. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy teljes életet éljen, még akkor is, ha valamelyik érzékszervével gondjai vannak. Márpedig a teljes élethez hozzátartozik az interneten való szörfölés lehetősége.
A labdarúgáshoz az egyik legnagyobb kihívást az jelenti, hogy megtaláljuk az ideális lábbelit, amiben a bőrt rúghatjuk. A választást több tényező is befolyásolja, például a pálya kialakítása. Teljesen más focicipő kell természetes fűvel borított futballpályára, műfüvesre és terembe is. Szerencsére ma már minőségi megoldások között tudunk válogatni.
Nekünk embereknek is számos különleges étkezési szokásunk van, de meglepő módon nincsenek ezzel másképp a bársonytalpúak sem. Sokszor előfordul például, hogy nem minden táplálékot hajlandóak megenni, ami nagyon sok gazdinak okoz fejtörést.
Ha már egy hetet ült a tojó, akkor azokból a tojásokból már biztosan nem kel ki fióka. A zebrapinty tojó és a hím egyaránt üli a tojásokat, a kelési idő két hét. Amennyiben harmonizál a pár, akkor rövidesen új költésbe kezdenek, ami remélhetőleg nagyobb sikerrel jár.
Kedves Állatbarát! Röntgen-vizsgálat javasolt, hogy megállapítható legyen, kell-e rögzíteni a lábát. Nyílt törés esetén sürgős ellátás, antibiotikum és fájdalomcsillapító szükséges. Szerencsés esetben az eltört végtag jól rögzíthető, pár hét alatt gyógyúlhat a sérülés. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves Állatbarát! Bármilyen egyéb felsőlégúti fertőzés is előfordulhat a nyulaknál. A nyálzás szájüregben levő problémára utal. Javaslom, forduljon állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az igazat megvallva láttam már olyan esetet, amikor jól kijöttek a vizslák az új cicákkal, de volt már olyan is, amikor tragédia lett a vége... Szerintem felügyelettel próbálják ki először, de őszintén nehéz erre biztosat válaszolni...
A szer adható folyamatosan.