661. Bolhás kutya, bolhás macska: mit tehetünk az élősködők ellen?
Tudtad, hogy nem is maga a bolha okozza a fő gondot, hanem a tevékenységének szövődményei jelentik az igazán nagy problémát?
Tudtad, hogy nem is maga a bolha okozza a fő gondot, hanem a tevékenységének szövődményei jelentik az igazán nagy problémát?
Régebben a nyúl ivartalanítása kényes kérdésnek számított, a gazdaságokban sem lehetőség, sem szükség nem volt a beavatkozásra.
Annyiféle baromfit tartsunk csak, amennyinek a külön elhelyezésére lehetőségünk és helyünk van. Együtt tarthatók a különböző fajtájú, de egy korcsoportba tartozó baromfiak.
Ha hüllőbeszerzésen gondolkodunk, akkor meg kell ismerkednünk a CITES-al is. A CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora).
Az alapítvány olyan sérült, beteg gyermekek számára nyújt lovasterápiás kezelést ingyen, akik - családjuk anyagi helyzeténél - fogva ezt nem engedhetnék meg maguknak. Lássuk, hogy működik mindez!
A tengerimalacoknak valóban gyakran nőnek túl a fogaik, általában a hátsó őrlőfogak okoznak problémát. Ha az elülső metszőfogakat rövidítették le, az az állaton nem segít, továbbra sem fog tudni enni. Azt javaslom, keressen fel specialistát, aki a hátsó fogak reszelését meg tudja oldani.
Biztos szeretnek együtt lenni. Még a törpehörik sem szeretik a magányt. :) Ettől függetlenül lehet, hogy csak véletlen az elhelyezkedésük alváskor.
Mindenféleképpen ellenkező nemű madarat válasszon, az összeszoktatásuk folyamatosan történjen. Külön kalitkában, egymás mellé helyezve kezdje az összeszoktatást. Ha a madarak megszokták egymást, utána kerüljenek közös kalitkába! Fontos a zöldeleség és a fehérjék, vitaminok, ásványi anyagok pótlása! Amiket ajánlanék: spenót, sóska, petrezselyem zöldje, valamint a salátaalapok (mexikói, francia). Ezeket felmelegítés után a madarak elé teheti. A papagájok táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon a Madarak táplálása menüpontban olvashat.
A 4 és fél éves kor deguknál már érett kornak számít, ez persze nem jelenti azt, hogy még nem élhet 1-2 évet kedvence. Pocit minden bizonnyal valamilyen betegség döntötte le a lábáról, nem az idős kora miatt mozog kevesebbet, hiszen akkor a tünetek fokozatosan és nem hirtelen jelentkeztek volna. Azt tanácsolom, mielőbb keresse fel állatorvosát.
A letört karommal semmi további teendője nincs, ha a nyuszi nem fájlalja. Előfordulhat, hogy a karom növekedési zónája sérült, ilyenkor az újra növő karom deformált lehet. Valószínűleg a nyuszi karmai túl hosszúak. Kisállat-karomvágóval otthon is megpróbálkozhat levágni. Ha a karmok pigmentáltak, azt javaslom, inkább állatorvosra bízza a karomvágást.