6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Kedves Nyuszitartó! Kell egy kis idő, míg a nyuszi megszokja az új helyét. Simogassad sokat beszélj hozzá. Legyen napközben mindig nyitva a ketrece, így bármikor ki tud jönni. Ha eszik és iszik is, és rendesen van széklete és pisil akkor nem lehet gond az emésztésével. Ha zajt csapsz, akkor azért fordítja a fülét? Tehát hall a nyuszi? Ha csettintgetsz odafordul, vagy legalább a fülét oda fordítja? Várj még egy hetet. Azért 2-3 hét mindenképpen elég kell legyen egy kiegyensúlyozott nyuszinak, hogy megszokjon. (hacsak nem érte valami trauma az előző helyén. Nekem volt ilyen nyuszim, neki majd fél év kellett mire ki mert jönni a ketrecből, de ott rossz körülmények között volt tartva előzőleg). Ha nem változik, akkor én megnézetném orvossal egy alaposabb kivizsgálás miatt. Az érzékszerveit is megnézetném, mert ez okozhatja a gubbasztás okát. Remélem minden rendben lesz. Kérlek majd írj... További Szép Napot
Tisztelt Kóródiné! Amennyiben kedvence bélsara valóban véres, minél hamarabb fel kell keresni egy állatorvost és kivizsgáltatni az okokat, mert ez semmiképp sem természetes. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Norbert, Mint minden hüllőnek, így a gyíkoknak is, igen sok betegségük létezik. Egy kép alapján, vizsgálat nélkül csak tippelgetni lehetne mi a baja pontosan a gyíknak. Érdemes felkeresni egy hüllőkre szakosodott állatorvost, hogy vizsgálja meg őt... és ha baj van megfelelően kezelhessék... Üdv-Éva
Kedves Gazdi! Ahhoz, hogy igazán hatékony terápiát tudjak javasolni kedvencének, fontos lenne tudni, hogy az említett sérülés milyen elváltozást okozott a kutyus lábán (csonttörés, -repedés, ízületi ficam, izomhúzódás vagy csak egy felületes bőrsérülés). Mindenképpen javaslom, hogy nézesse meg a kutya kezelőorvosával a sérülését. Addig is van egy olyan homeopátiás szer, mely mindenféle traumás sérülés esetén támogatja a gyógyulást. Ez az ARNICA MONTANA, melyet D6-os potenciában javaslok adni a kutyának napi 3x a tünetek javulásáig. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Márton! Személy szerint csak a hörcsögtenyésztés körülményeiről tudok beszámolni, halakat még nem tenyésztettem. Államilag nem sok meghatározás létezik a dologra. 50 állatig teljesen legálisan tarthatóak (ebbe beleértendőek a már leválasztott de még el nem szállított kölykök!), árban pedig az évi 200 000,-ot nem lépheti túl a bevétel, ez esetben adómentes, efelett már adóköteles lesz a tenyészet. Ha 50 állatnál többet tart a fél-legális út az, ha az állatoknak van külön helység, melyet az ÁNTSZ követelményei szerint kell berendezni (kézmosási lehetőség, megfelelő higiénés körülmények stb.) Ők meg tudják mondani a további követelményeket, hogy hol kell még bejelenteni a dolgot. Emellett szükséges egy állatorvost választani, ahova probléma esetén az állatokat el tudja szállítani, és meg lehet őket vizsgáltatni- A tenyésztői tudásról számot sehol nem kell adni, de minden esetre (az állatok érdekében is) előnyös, ha bizonyos alap dolgokkal tisztában van az ember. Ha 50 állatnál kevesebbet tart, vagy tenyészt, akkor is szükség lehet állatorvosra, bizonyos mértékű genetikai háttérre és sok energiára. Személy szerint nem tartom jó ötletnek a kereskedésbe való leadást (egyébként nincs követelmény arra tekintettel, hogy tenyésztő-e az illető vagy nem). Tisztelet a kivételnek(!), de a kereskedések többségében nem figyel a hörcsögök megfelelő tartására. Szépen, rendben tartják őket, de sem a nemeket, sem a rokoni kapcsolatokat nem figyelik, ami sok genetikai probléma forrása lett és (és már országszerte lett is). Tehát ha komolyan gondolkodik a dolgon, inkább magánszemélyeknek, és más komolyan gondolkodó tenyésztőknek adja el állatait, vagy külföldi tenyészetekkel cseréljen kölyköket, ha ebben gondolkodik. Remélem tudtam némi segítséget nyújtani. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (apromancs.hu)