6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Kedves Gazdi! Sajnos ez nagyon nagy hiba, ami történt, az is lehet, hogy a szem felső rétegét teljesen lemarta ez az anyag. Mivel a szemen át kórokozók könnyen felszívódhatnak, egy súlyosabb fertőzés elkerülése érdekében el kellene vinni állatorvoshoz, nézze meg milyen mértékű a sérülés és szemcseppből vagy krémből erősebbet is fel tud írni. Addig is továbbbra is kellene a szemcseppel csöpögtetni. A kamilla vagy körömvirág tea valószínűleg annyit sem használ mint a csepp, de azt is ki lehet próbálni amíg el nem jut az állatorvoshoz. Attól, hogy nem vonaglik a fájdalomtól szerencsére, valószínűleg ég és fájhat a szeme, ahogy a miénk is fájna, ha sav vagy ilyesmi menne bele. Mindenképp megmutatnám állatorvosnak újra minél hamarabb.
Sajnos, nemigen tudom beazonosítani a helyet, hogy hol is van pontosan ez a dudor, mert a "láb forgó része" meghatározás nem pontos, több helyre is érthető. Egyébként pedig azt javasolnám, keressenek meg ortopédiában járatos állatorvost, szakrendelést. Ilyen ma már sok helyen van az országban, itt tájékozódhatnak: www.kisallatortopedia.hu
Kedves Gazdi, no igen, a szokásos kérdés :) kell-e a magányos pati mellé társat venni, íme a válasz: Már gazdái vagyunk egy nagy patkánynak ("A") jó ideje, de sajnáljuk szegényt, hogy annyira egyedül van. Nem mindig a legjobb döntés egy már magányhoz szokott patit "összezavarni" egy fajtárssal, de hosszú távon kétségtelenül a legegészségesebb. Természetesen minden ember egy kicsit hiú, és ha már új patkány, akkor legyen kölyök ("B"). Ám legyen, de tudnunk kell, hogy a kölyöknek nem a legizgalmasabb társ egy idősebb patkány. Az is kétségtelen azonban, hogy a kis kölyök fel fogja dobni az idősebbet, még egy kis játékos bunyózásra is kapható lesz. :)Akkor hát lássuk, hogyan is kezdjünk hozzá.Nemes egyszerűséggel tegyük be "A" mellé az új kicsit. - DE! Előtte vegyük ki "A"-t a ketrecből, és hagyjuk egy kicsit "B"-t szaladgálni a ketrecben. - Ezek után vegyük ki "B"-t, tegyük vissza "A"-t, és várjunk pár percet. - Miután gondosan körbeszaglászott eredeti patkányunk, és felkészítettük az új jövevény feltűnésére, eresszük össze őket a ketrecben. Lehetőleg ha emeletes a ketrecünk, akkor ne ugyan azon az emeleten engedjük be "B"-t, mint ahol "A" tartózkodik.Az esetek 90%ában néhány perces szaglászás, és kergetőzés után együtt fognak enni, aludni.Ha nem így történik, akkor sem kell megijedni, előfordulhat némi bunyó, de többnyire nem véresen komoly. Amolyan "én vagyok a főnök, megértetted?" verekedések ezek, amiket két nagy nyeléssel kell elintézni, és kibírni, hogy nem választjuk szét őket. Valószínűleg "A" hamar átveszi "B" felett a főnökséget, és elrendeződik minden hosszú időre.Na és a maradék 1%…Itt előfordulhat nagyon komoly harc, ezzel lesz a legtöbb gondunk. Ennél az eshetőségnél nagyon oda kell figyelnünk! - Kerüljenek két külön ketrecbe, amik összeérnek, vagy legalábbis nagyon közel vannak egymáshoz, hogy érezhessék egymás szagát. Naponta cseréljük meg őket. Tehát "A" ketrecébe kerüljön át "B", és fordítva. - Naponta többször (lehetőségünkhöz mérten) próbáljuk meg egy semleges területen összeengedni őket. - Ha már így megszokták egymást, akkor megpróbálhatjuk ismét összeengedni őket a ketrecben, de nem ám akárhogyan! - Ki kell előtte teljesen fertőtleníteni, szagtalanítani a ketrecet, minden berendezéstől megszabadítani, hogy csak az üres ketrec várja a két patekot. - Fürdessük meg mind a kettőt, majd tegyük be őket, és árgus szemekkel figyeljünk.Ha egy kis csipogás lesz, avval nem kell törődni, de ha nyakukat törve elkezdenek kergetőzni, akkor vegyük ki újra valamelyiket, és folytassuk az előző módszert, amíg nem válik ez be.
A leírt bőrelváltozást többféle ok is előidézheti. Ezért lehetetlen vizsgálat nélkül arra a kérdésre válaszolni, hogy mivel kezelje az állatot. MIndenképpen bőrkaparék-vizsgálatot is javasolnák (természetesen előtte a külső élősködőket is ki kellene irtani).
A kiscicát mesterségesen szükséges etetni, de ne tehéntejjel, hanem macskatápszerrel! Az alábbi cikkben minden szükséges információt megtalál: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/kismacska-etetese/2109/