6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
A kan kutyák heréi ovális alakú, tömötten rugalmas tapintatú képletek. A herék normális esetben a herezacskóban egymás mellett vagy mögött helyeződnek. Ez tapintással érezhető is. Abban az esetben, ha hat hónapos kor után az egyik, illetve egyik here sem tapintható a herezacskóban, rejtettheréjűségről (kriptorchizmus-ról) beszélünk. A heréknek a hasüregből a lágyékcsatornán keresztül a herezacskóba jutása a születés utáni két hónapon belül lezajlik. Sok esetben már két hét után érezhetők a herék. Egyes fajtáknál eltérő időben fejeződik be ez a folyamat, néha csak 5-6 hónapos korban (terrierek). Viszont kb. hat hónapos kor körül - az ivarérés idején- a herék gyakran változtatják helyüket a herezacskó és lágyékcsatorna közt vándorolva, és ilyenkor a bántalom megállapításakor körültekintően kell eljárnunk. Várjon még, ha nem rendeződnek egymás mellé, vigye el állatorvoshoz.
A nyulak nem tesznek különbséget a családtagok között- és más állatok sem. Azonban itt is ugyanúgy felléphetnek genetikai mutációk emiatt. Tehát azért készülj fel, hogy lehetséges hogy halva született nyuszik, vagy esetleg nem egészséges nyuszik fognak születni. Erre pontos számadat nincs hogy hány százalék az esélye- mert lehet éppen egy nyuszi sem lesz beteg. De nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen esetben kevés fióka születik és azok sem maradnak életben, vagy már eleve halva születnek. Ha a kiszámolt 1 hónapra nem születnek nyuszik érdemes elvinni az anyát orvoshoz, nehogy a halott fiókák nem születtek meg és az anyában visszamarad valami.
A fotó alapján, ha jól látom (bár ezt élőben kellene vizsgálni...) a bőr ép, csak (tisztálkodás közben) a szőrszálak végeit rágja le a cicus. Ennek a betegségnek a neve: Trichotillomania. Az esetek nagyrészében pszichés (és hormonális) eredetű. Kezelése elég változatos, valamikor magától rendeződik. Javasolnám ezügyben keressen fel egy állatorvos kollegát.
Kedves Gazdi! Egy a szemet ért sérülés után mindenképpen javaslom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyust egy állatorvosnak, mivel olyan mikrosérülések is keletkezhettek a szemén, amit Ön észre sem tud venni, viszont később komoly szövődményeket okozhatnak. Addig is, míg eljut az állatorvoshoz, kamillateás öblögetést, lemosást javaslok a szemen és környékén. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hányás önmagában általában még nem betegség.A kutyánál könnyen megy a hányás, kivált ha sokat és mohón evett. A kihányt ételt gyakran rövid idő után ismét megeszi. Ha a kutya mélyen lehorgasztott fejjel, kúszva jár-kel, öklendezik, számíthatunk arra, hogy rövidesen hányni fog, tehát igyekezzünk vele mielőbb ki a szabadba.A kutya szokatlanul száraz és forró orra valami betegségnek lehet az előjele.Mivel azonban ez a jelenség alvás vagy megerőltető munka után, nagy hőségben, sőt száraz földben való turkálás következtében, néha pedig a tüzelő szukánál is előfordulhat, mielőtt az állatorvoshoz szaladnánk, figyeljük egy ideig, mert lehet, hogy rövidesen ismét hideg és nedves tapintású lesz az ijedelmet okozó orr, ahogy az az egészséges kutya orrához illik.Ha csakugyan okunk van betegségre gyanakodni, mérjük meg a kutya hőmérsékletét.A hőmérés technikája: A lázmérő valamilyen síkosítóval ellátott hegyét kb. 3 cm mélyen bedugjuk a kutya végbélnyílásába. (Hagyományos lázmérőt 3-4 percig tartsunk bent.) Közben, amit feltétlenül a falkavezértként tisztelt gazda végezzen, a kutyát le kell fogni. A kutya normális hőmérséklete 37,4-39 C között ingadozik. Ha a hőemelkedés meghaladja a 39,3 C fokot, állatorvoshoz kell fordulni.Ha úgy érezzük, hogy kutyánk viselkedése és állapota komolyabb megbetegedésre enged következtetni, haladéktalanul vigyük állatorvoshoz.Mint amikor emberről van szó, a laikus a kutyáról se akarja maga megállapítani a diagnózist. A különböző feltevések és téves elképzelések sok bajt okozhatnak. A betegség felismeréséhez, kezeléséhez és gyógyításához feltétlenül szakmai tudás és gyakorlat kell.