6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Kedves Margit! Nem könnyű a helyzet. Talán meg lehetne próbálni egy viszonylag új rák ellenes szert a Neoplasint, ami biztosan nemárt, viszont elég jó erdményeket produkál a betegség szintentartásában illetve regressziójában. Egy biztos, hogy nem olcsó. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Kellene egy pajzsmirigyhormon vizsgálat, mertlehet, hogy az az oka. Bár ismeretes kutyáknál ún. szezonális szőrtelenség, amit a tobozmirígy teremelte melatonin hormon hiánya okoz. Az előbb viszonylag jól, az utóbbi alig kezelhető. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ez sajnos egy olyan probléma, amin gyakorlatilag nem tudunk segíteni. A háttérben leggyakrabban az ún. hypertófiás járó szívizom elfajulás áll, aminek a lényege, hogy a szívizomzat olyan mértékben megvastagszik, hogy emiatt nem képes a megfelelő keringést fenntartani. Így a vér áramlása lelassul, lehetőséget adva ezzel a vérrögök kialakulására, amelyek aztán elakadnak a érrendszerben. A leírtakból az következik, hogy magának a vérrögnek az eltávolítása nem sokat segítene az alapbaj megoldhatatlansága miatt. A legtöbb ilyen beteg vagy magától elpusztul, vagy előbb-utóbb elaltatásra kerül. Ez utóbbi oka elsősorban a csillapíthatatlan fájdalom, ami miatt nehéz az állat szenvedését nézni.
Nem fogják megbírságolni, de mindig igyekezzenek betartani a határidőket lehetőleg. Probléma akkor lehet, ha épp ez alatt az egy hét alatt megharapna valakit a kutya, és akkor kiderülne, hogy az oltása már lejárt. Betegség miatt is előfordulhat csúszás a védőoltásokban.
Kedves Gazdi! Látatlanban nagyon nehéz megmondani mi áll a tünetek hátterében, minél hamarabb mutassa meg állatovosnak a cicát, ha eddig nem tette!