6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Huhhhh! Jó kérdések illetve kacifántos probléma, nem egyszerű válaszolni. A két tünetnek lehet is köze egymáshoz, meg nem is. Mindenképpen javasolnám a cica szaporodásbiológiai kivizsgálását (petefészek ultrahang, méh ultrahang, esetleg hormon vizsgálatok). Annak, hogy nem az alomba pisil legtöbbször elégedetlenség az oka, A cica a környezetben valamivel nincs kibékülve, és ezzel fejezi ki nemtetszését. Könyvekben hosszú oldalakon át taglalják ennek az okait, nem tudok pár mondatban válaszolni erre.
Kedves Gazdi! A köhögés az Advocate-tól biztos, hogy nem fog javulni. Ha a cica szíve is és a tüdeje is rendben, akkor még okozhatja a köhögését a gyomorból feljövő sav, az ún. reflux betegség. Érdemes a táplálásán változtatni, és egy jobb minőségű, természetes(!) étkezésre átállítani a cicát. Ezzel együtt azonban fontos lenne ez irányban is vizsgálatokat végeztetni a kezelő állatorvosával. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! A PHOSPHORUS nevű homeopátiás szer egy általánosan bevált homeopatikum légcsőszűkület esetén. Azonban, ha a szívével is probléma van, akkor ez önmagában nem lesz elegendő, és ebben az esetben egyedileg kell megkeresni a kutyus számára legmegfelelőbb szer(eke)t. Ehhez viszont már személyesen fel kellene keressen egy homeopata állatorvost, aki - megismerve a kutyus pontos tüneteit -, össze tudja állítani kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha további kérdési lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu
A használati utasítás kellene elolvasni. Valószínű, hogy semmi problémát nem okozhat, hiszen egy folyamatosan romló állapot lassítására ajánlják. Az pedig állandó kezelést igényel.
Kedves Dalma! Kellene egy bőrbiopsziás mintavétel és annak szövettani vizsgálata és mindjárt lenne korrekt diagnózis és ehhez való kezelés. Ezt kellene forszírozni, persze ehhez legalább olyan ellátási színvonalnak kellene lenni ott, mint itthon. Mert a leírásból ítélve nem nagyon állnak a spanyol kollégák a helyzet magaslatán. Üdvözlettel dr.Szaniszló Ferenc