6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Azt tanácsolom, hogy ne vesztegessék az időt, HALADÉKTALANUL vigyék el állatorvoshoz!
Sajnos az említett tünetek általában a nagytestű kutyák időskori megbetegedése, mely a gerincoszlop és/vagy a csípőizület izületeinek gyulladásából és kopásából adódik. A Röntgen-vizsgálat pontosíthatja a diagnózist. Javaslom a Rimadyl tabletta (vényköteles) és valamilyen zöldkagyló kivonat pl. Korvimin arthro adagolását. A gyógyszerek az állat életminőségét javíthatják, de nem gyógyítják meg a folyamatot, csak késleltetik a rosszabbodását.
Ha a kiskutyája már három napja egyáltalán nem eszik, akkor a javaslatom az volna, hogy állatorvosához vigye és ott a doki alaposan kivizsgálja. Legtöbbször valamilyen betegség tüneteként jelentkezik az étvágytalanság. Ha már járt állatorvosánál és kezelteti a kiskutyát, emellett étvágytalan, akkor a következőket javaslom: 1. Ha nem hány és nincs hasmenése, akkor adhatnak állatpatikákban kapható Calopet pasztát (vitaminos, nyomelemekkel kiegészített tápszer pótlóként is jó). 2. Arra ügyeljen mindenképpen, hogy elegendőt igyon a kutya (tiszta ivóvízzel, elektrolit oldattal, nem túl fűszeres levessel). 3. És olyan ételt próbáljon adni, amit máskor nagyon szeret (lágysajt, konzerv, stb.).
Ritkán előfordulhat velünk élő kiskedvenceikkel is a féltékenység. "Irigy kutya", Bizonyára hallotta már ezt a kifejezést. Nos irigység és féltékenység, szinte ugyan azt az érzelmi megnyilvánulásunkat takarja. Ugyanis a kutya és/vagy macska sokáig egyedül él emberek közt (márpedig 3 és 3,5 év egy kutyának az), olyan mértékben "szocializálodik", emberhez alkalmazkodva, minket az embereket falkatársáinak tekinti. Egy újabb falkatárs szinte minden esetben felborítja addig kialakult falkabéli alá-felé rendeltséget. Ezenkívül ha az új jövevénnyel többet foglalkozunk, bizonyára nehéz a "régi" kedvencnek mind ezeket "elviselni". Megoldása a problémájára az lehetne, hogy sokat foglalkoznak a kutyuskával és vigyék sétálni. Legyen olyan programja amikor azt érzi, hogy "na most csak ő vele foglalkoznak a gazdiék" és hogy "most középpontban van". Remélem, tudtam segíteni és kutyus is jókedvűen viháncol mostantól. :)
A tacskók nagyon hajlamosak az álvemhességre. Nem tudom, milyen hormoninjekciót kapott, de nem az a legjobb megoldás. Mivel az álvemhességek tüzeléshez kötődnek, az egyik legbiztosabb megoldás a megfelelő időpontban elvégzett ivartalanítás, és utána nem lesz többé álvemhesség. A másik lehetőség az, hogy a tüzelést követő 5-6. héten megelőző jelleggel Galastop oldatot (állatgyógyszer!) adnak az állatnak szájon át. Ez egy igen jó és új készítmény az álvemhesség megelőzésére és kezelésére. Mellékhatása minimális, néha átmenetileg hányás jelentkezhet, de gyorsan hozzászoknak a kezeléshez. Mivel az álvemhesség kialakulásában ún. psichosomatikus hatások is közrejátszanak, ezért ajánlatos a kutyus sok mozgatása, nincs nagyon babusgatás és simogatás kb. 2 hétig, illetve vissza kell fogni egy kicsit a táplálékát és a vízadagját. Ne hagyjuk, hogy vackoljon, és gyűjtögessen dolgokat. Az álvemhesség magától nem nagyon múlik el, akár hónapokig is tarthat, és az állandó tejelés hajlamosítja a kutyát az emlődaganatok kialakulására.