6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Az angolkórt elsősorban a D3-vitamin hiánya, valamint a kalcium és a mész hiánya okozza. Pótolni kell az ásványi anyagokat, és napozási lehetőséget kell biztosítani a madaraknak. Komplex vitaminkészítménnyel (D3-vitaminnal), valamint szépia és kalcium kiegészítőkkel megelőzhető a betegség. A fiókákat gyógyítani már nem lehet, kicsi a gyógyulás esélye.
Igen, valószínűsíthető, hogy a bekajálás utáni aktív mozgásnak, ugrálásnak (egyéb okok mellett: pl. erjedésre hajlamos eledel!) nagy szerepe van a gyomorcsavarodásban! Elsősorban nagytestű kutyák esetén. Ezért etetés után célszerű a kutyákat (még a kisebbeket is) pihentetni néhány órán át és semmiképp sem szabad komoly munkára fogni, ugráltatni. A gyomorcsavarodás jelei: a hirtelen hatalmasra puffadt has, ami hordószerűen kong, öklendezési kísérletek, rosszullét, elfekvés... Ilyen esetben azonnal állatorvoshoz kell vinni. Időben elkezdett beavatkozás (műtét, gyomormosás, stb.) esetén még talán (!) megmenthető!
Ha nem fél, hogy ellopják, akkor lehet, hiszen nem egy házőrző típusról van szó. Persze télen nagy hidegben inkább bent tartanám és csak rövidebb időkre engedném ki.
Az üres kartondoboz még viszonylag jó választás a macsek részéről, bár furán nézhet ki egy lakás tele üres kartondobozokkal. :) Egyébként nehéz a cicákat jobb belátásra bírni. Rosszalkodás esetén enyhe pöckölés, rászólás ("fujj, nem szabad" - csúnya nézéssel kombinálva), ijesztgetés lehet a megoldás. Ki kell tapasztalni, hogy mi az a módszer, amitől kissé megriad és jobb belátásra tér kedvencünk.
Csukva kell tartani az ablakot. :) Esetleg szúnyogháló, sűrű szövésű rács is szóba jöhet, így legalább csökkentjük a betörés kockázatát is. :)