6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Igen, például mi is foglalkozunk ilyen beavatkozások végzésével.
Nem tudom, hogy az említett gyógyszerek milyen állatoknál alkalmazhatóak biztonsággal, annyit viszont biztosan tudok, hogy az idősebb, elesettebb tengerimalacoknál sajnos előfordul, hogy nem ébrednek fel az altatásból.
A kérdés valóban érdekes és nem mindennapi. Ami a fejlődését, növekedését illeti, gyakorlatilag mindegy, hogy szárazföldön, vagy egy hajón történik. Ebben a helyzetben inkább a balesetmegelőzésre kell hangsúlyt fektetni, mert egy kiskutyát egy vitorláson százféle váratlan baj érhet. Más kérdés az egészségügyi igényeinek kielégítése. Egy kölyökkutyának az első hónapokban szüksége van (lesz) különböző oltásokra, általában 2 hetes időközökkel. Amíg ezeket nem kapja meg, nem célszerű még ide-oda utazgatni vele. Ha már minden oltást megkapott, ki kell neki váltani az európai uniós kisállatútlevelet, amivel az érvényességi időn belül a legtöbb európai országa be lehet vele lépni, akár a tenger felől is. Vannak viszont olyan országok, amelyek speciális, az átlagostól eltérő követelményeket szabnak meg, ezekről minden esetben az adott ország konkrét ismerete alapján lehet csak véleményt mondani. (Pl. Nagy-Britaniába az első időkben biztosan nem kötehetnek ki, mert ott azonnal karanténba tennék a kutyát.) Javaslom, olvassák el a Magyar Állatorvosi Kamara honlapján (www.maok.hu) az "Állatútlevél" címszó alatt levő információkat. Az állatorvosi ellátásában egyébként egy ilyen helyzetben az is gondokat jelenthet, hogy az ember soha nem tudja, hová fordulhat segítségért, ha valam váratlan baj van, illetve sok esetben nehéz megértetni a helyi állatorvossal a panaszainkat, gondjainkat. Megfelelő nyelvtudás birtokában persze ez nem biztos, hogy valós akadály.
Igen, szabad, és minden más gyümölcsöt is kaphat!